середа, 16 жовтня 2019 03:28

Соняшникова, оливкова, лляна - властивості найпопулярніших рослинних олій

Соняшникова, оливкова, лляна - властивості найпопулярніших рослинних олій
Чим корисні рослинні олії? Фото: з відкритих джерел

Рослинна олія давно оселилась на поличках наших кухонь. Проте не всім достеменно відомо, як правильно застосовувати таке харчове масло.

Дієтологиня Анна Корнейчук розповіла, яку олію обрати соняшникову, оливкову і лляну, чим багата кожна з них та як використовувати їх у кулінарії, пише "Здоров'я24".

Рафінована чи нерафінована?

Під час рафінування олія хоч і втрачає більшість поживних речовин, проте стає чистішою від небезпечних. На ній рекомендують смажити. Нерафінованою ж ліпше заправляти салати. Адже коли ви ллєте таку на сковорідку та вмикаєте вогонь, через кілька хвилин вона піниться й димить.

Соняшникова олія

Соняшникова олія багата вітаміном Е, а ще містить лінолеву кислоту, яка належить до незамінних жирних кислот (будова клітин і тканин, їхнє нормальне функціонування). Проте у ній занадто багато Омега-6 й практично немає Омега-3. А оскільки в раціоні сучасної людини Омега-6 і так забагато, то постійне вживання продуктів із цими кислотами може призводити до передчасного старіння, розвитку серцево-судинних захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На українців чекають три потужні магнітні бурі

Оливкова олія

Знижує рівень "поганого" холестерину в організмі, зміцнює судини, роблячи їх еластичнішими, а також зменшує ризик виникнення злоякісних пухлин.

Варто купувати оливкову олію преміум-класу Extra-virgin olive oil, яку одержали методом віджиму. Її кислотність не повинна перевищувати 0,8%, пляшка має максимально захищати рідину від сонячного світла, а термін зберігання олії мусить не перевищувати 18 місяців.

Лляна олія

Лідером із вмісту жирних кислот Омега-3 є лляна олія. Їх у цій рідині – понад 50%. Завдяки цьому вона унікальна. Використання цієї олії допомагає запобігати серцево-судинним захворюванням, діабету, а ще нормалізує роботу всієї травної системи. Лляну олію у відкритій пляшці потрібно зберігати лише в холодильнику, не більше 3-4 тижнів. І, звісно, не смажте на ній, адже при високій температурі вона миттєво окислюється.

Рослинна олія натще

Вживати її натще чи ні, вирішує ваш лікар. Адже, з одного боку, так ви запускаєте в роботу печінку й жовчний міхур. З іншої ж – активний викид жовчі може посилити уже наявні хвороби шлунково-кишкового тракту.

Також лікарка вернути увагу на інші, не менш поживні рослинні олії: конопляну, гарбузову, кунжутну, з волоського горіха.

Сирі чи варені: які овочі корисніші? Для кишківника корисніше їсти відварні овочі, ніж сирі.

Зараз ви читаєте новину «Соняшникова, оливкова, лляна - властивості найпопулярніших рослинних олій». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути