середа, 06 лютого 2019 01:35

Чому кефір треба пити щодня
5

  Кефір стимулює імунітет, запобігаючи хронічній втомі та розладам в роботі нервової системи.
Кефір стимулює імунітет, запобігаючи хронічній втомі та розладам в роботі нервової системи.

Існує, принаймні, десять причин, чому варто випивати склянку кефіру щодня. Кефір відрізняється від інших кисломолочних продуктів унікальним складом, який можуть пити навіть люди з непереносимістю лактози.

На початку 20-го століття цей напій набув надзвичайної популярності після того, як вчений Ілля Мечников виявив, що жителі Кавказьких гір жили набагато довше і були здоровіші решти населення. Як виявилося, вони щодня споживали в їжу кефір, багатий пробіотиками.

Властивості і калорійність кефіру

Кефір є кисломолочним продуктом, який роблять з різних видів молока (коров'ячого, овечого). Він багатий на вітамін В12, кальцій, магній, вітаміном К, біотин, фолієву кислоту і ферменти. Крім того, кефір містить близько двох десятків корисних бактерій і грибків.

В цілому він має чудову поживну цінність. 1 стакан кефіру містить: 160 калорій, 12 г вуглеводів, 10 грам білка, 8 грам жиру, 300 мг кальцію (30 відсотків від добової норми), 100 МО вітаміну D (25% від добової норми), 500 МО вітаміну А (10% від добової норми).

Користь кефіру

1. Зміцнення імунітету

 
Кефір містить безліч з'єднань і поживних речовини, таких як біотин і фолієва кислота, які підштовхують імунну систему і захищають ваші клітини.

В кефірі є велика кількість пробіотиків, які захищають організм від шкідливих бактерій, таких як сальмонела і кишкова паличка. Бактерії в цьому напої регулюють імунітет, пригнічуючи зростання небажаних "гостей". Тільки в кефірі міститься ще одна потужна речовина - нерозчинний полісахарид - кефіран, який має протимікробні властивості і допомагає боротися з кандидозом.

2. Міцні кістки

Остеопороз розвивається в організмі при нестачі кальцію, який необхідний для кісток. Кефір, зроблений з цільного молока, відрізняється високим вмістом кальцію. Також він містить біоактивні речовини, які допомагають всмоктуванню кальцію в організмі і зупиняє деформацію кісток. В кефірі є вітамін К2, який значно поліпшує стан кісток, їх щільність і всмоктування кальцію.

3. Боротьба з раком

 

Рак виникає, коли в організмі починають безконтрольно рости аномальні клітини. Кефір може ефективно боротися з поширенням небезпечних клітин. З'єднання, знайдене в цей кисломолочний напій, допомагає раковим клітинам в шлунку самознищуватися.

Кефір має великий антиканцерогенний ефект. Він уповільнює зростання ранніх пухлин і перетворення неканцерогенних в канцерогенні. Дослідження показують, що кефір знижує кількість клітин раку грудей на 56%.

4. Поліпшення травлення

Якщо ви будете пити кефір щодня, то кількість корисних бактерій у вашому кишечнику виросте, і це значно поліпшить травлення. Кефір дозволяє відновити рівновагу і бореться з такими хворобами як синдром роздратованого кишечника, виразки і хвороба Крона. Цей напій - справжній порятунок після прийому антибіотиків, він відновлює мікрофлору кишечника. Допоможе він і відновитися після діареї та інших шлунково-кишкових розладів, викликаних прийомом ліків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які продукти хибно вважають корисними

5. Менше алергій

Різні форми алергій і астми пов'язані із запальними процесами в нашому тілі. Кефір зменшує кількість запальних клітин, які порушують роботу дихальних шляхів і викликають скупчення слизу. Живі організми, присутні в кефірі, допомагають імунній системі природним шляхом придушувати алергічну реакцію.

6. Красива шкіра

 

Коли кишечник нездоровий, він посилає сигнали нашій шкірі, що порушує її природний баланс і викликає такі проблеми, як прищі, псоріаз, висип і екзема.

Кефір допомагає збільшити кількість корисних бактерій і привести в рівновагу стан шкіри. Також він є відмінним засобом при опіках і висипах. Речовина кефіран в цьому напої захищає сполучні тканини, покращує стан шкіри і прискорює її загоєння.

7.Допомога при непереносимості лактози

Багато людей не переносять молочні продукти, бо у них виникає побічна реакція на лактозу - молочний цукор, який активний при перетравленні. У той же час кефір допомагає розщепити лактозу до молочної кислоти, полегшуючи перетравлення.

Крім того, в кефірі велика різноманітність бактерій і поживних речовин, деякі з яких зустрічаються тільки в цьому напої, що допомагає позбутися всієї лактози в молочних продуктах.

8. Захист серця і судин

Підвищений холестерин - одна з основних причин інфаркту та інсульту, які виникають при звуженні кровоносних судин.

Хоча молочні продукти зазвичай не рекомендують при підвищеному холестерині, але кефір знижує рівень ліпідів в крові і шкідливих жирних кислот, які впливають на рівень холестерину. Речовина кефіран сприяє зниженню артеріального тиску і допомагає при тахікардії і гіпертрофії серця.

9. Схуднення

 

Кефір використовується як одне з найбільш популярних засобів для схуднення. Цей кисломолочний напій містить пептиди, які зменшують скупчення жиру і розщеплюють жирні кислоти у тих, хто страждає від надлишкової маси тіла.

Кефір показав хороші результати під час 8-ми тижневого дослідження у жінок, що страждали від зайвої ваги і ожиріння. Результатом споживання цього продукту стало зниження ваги, індексу маси тіла і розміру талії.

10. Профілактика розвитку карієсу

Кефір містить жиророзчинні вітаміни А, D і К2. Це ідеальне поєднання поживних речовин для здорових зубів. Крім того, кефір пригнічує ріст бактерій Стрептокок мутанс, які викликають карієс.

Надмірне вживання кефіру протипоказано людям з порушеннями роботи шлунка, пов'язаної з високою кислотністю шлункового соку, виразках, панкреатиті, хронічній діареї і алергії. Не рекомендується давати дітям до 8 місяців. Також вживання великої кількості кефіру (більше одного літра в день) дітьми від 8 місяців до 3 років може стати причиною рахіту, ламкості кісток і неправильного розвитку суглобів. Не рекомендується кефір вагітним жінкам і годуючим матерям, через вміст етилового спирту. Добова норма кефіру для дітей – 100-200 мл, для дорослих не повинна перевищувати 400-500 мл.

Зараз ви читаєте новину «Чому кефір треба пити щодня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

05.12.2009 00:47:35Варунамітра 93.73.9.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Мова: "Шофер вибачився" - тут порушення правила формування дієслова зворотної дії. Правильно так: "Водій попросив вибачення". Занадто велика кількість аварій - це наслідки психо-обробки українців правлячими шудрами (адже скоро вибори Всевишнього чи Всевишньої). Непогано було б, щоб журналісти ширше висвітлили цю тему - масове опромінення народу на інфранизьких частотах, які пригнічують (а на трохи інших частотах - збуджують) нервову систему для досягнення поставлених політичних цілей. Найбільше страждають діти - неврози, істерики, не здатність до зосереджуваності, розбалансування в музичному слухові, збудження під час їжі... Чому ми маємо все це терпіти від правлячих шудр???
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути