понеділок, 19 листопада 2018 00:00

Виноград сприяє покращенню роботи головного мозку

Автор: WWW.EVRIKAK.RU
  Виноград містить майже 150 корисних речовин. У складі винограду є багато антиоксидантів. Вони захищають організм від токсинів і радіації
Виноград містить майже 150 корисних речовин. У складі винограду є багато антиоксидантів. Вони захищають організм від токсинів і радіації

— Обожнюю виноград. Як тільки сезон починається, активно на нього налягаю. Не маю проблем ні з імунітетом, ні з осінніми депресіями. А от подружка його геть не любить. Тільки-но похолодає, починає скаржитися на слабкість, утому, апатію. Купує вітаміни. Тільки тоді їй стає легше, — каже 27-річна Ірина Чепурна з Кривого Рогу Дніпропетровської області.

— Виноград містить майже 150 корисних речовин. Серед них вітаміни С, Е, Р. Також є практично всі вітаміни групи В. Відсутній тільки В12, — каже фахівець із харчування 56-річна Зоя Ларіонова з Харкова.

Також у винограді є селен, цинк, мідь, залізо, кальцій, калій, магній, марганець, алюміній, бор, йод, кобальт та інші важливі елементи. Нестача їх призводить до порушення багатьох функцій організму.

— У складі винограду є багато антиоксидантів. Вони захищають організм від токсинів і радіації. Також зміцнюють судинну сітку капілярів і підвищують активність вітаміну С. Найбільше їх зосереджено в шкірці винограду.

Кількість антиоксидантів впливає на колір ягід. Що темнішим є сорт, то більше їх у ньому. Після обробки винограду антиоксиданти не руйнуються. Містяться не лише у свіжому винограді, а й у вині.

— Найкориснішим у цьому плані є червоний і чорний виноград. У зелених сортах антиоксидантів менше. Проте є в них інші переваги. Людям із харчовими алергіями й захворюваннями печінки зелені сорти підходять більше.

Виноград сприяє покращенню роботи головного мозку. Він поліпшує пам'ять, швидкість реакції й концентрацію уваги. Також знижує ризик розвитку слабоумства. Знімає набряк, чинить антиоксидантну й заспокійливу дію.

— Здоровим людям протягом дня рекомендують з'їдати два невеликі грона винограду. Хворим на діабет або захворювання шлунково-кишкового тракту вживання цих ягід краще обмежити. Хоча інколи лікарі дозволяють діабетикам вранці з'їдати по чотири-п'ять ягідок.

У сушеному винограді вміст корисних речовин збільшується. Однак разом із тим зростає й концентрація цукру. Тому хворим на діабет слід бути обережними із вживанням родзинок.

— Включити в раціон сушений виноград варто любителям солоної їжі. Завдяки високому вмісту калію, цей продукт допоможе запобігти появі надміру солі. Зокрема, попередить підвищення тиску й утворення набряків.

Корисним є і виноградне листя. У ньому міститься чимало антиоксидантів, цукру майже немає. Додавати листя винограду можна в страви. Також добре заварювати з нього чай.

Зараз ви читаєте новину «Виноград сприяє покращенню роботи головного мозку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути