"Узгодити, скільки Україні потрібно танків та ракет, Залужний і Міллі могли й телефоном. Для цього їм не потрібно було зустрічатися десь у секретному місці. Ідеться про спільне розроблення воєнної операції. Вони три години сиділи над картами й разом планували взяття Мелітополя, вихід до узбережжя Чорного моря та перетворення Криму й окупованої частини Херсонщини на величезний котел для російської армії. Це спецоперація, яка завершить війну", – прокоментував політолог і публіцист Андрій Піонтковський зустріч Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного з головою об'єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі 17 січня 2023 року.
Після початку повномасштабної війни в Україні 24 лютого 2022 року генерали часто спілкувалися телефоном. Побачитись їм довелося вперше.
"Зустріч підкреслила зростання зв'язків між двома військовими й відбулась у критичний момент, коли війна Росії з Україною наближається до річної позначки", – повідомило агентство Associated Press.
Побачилися Залужний та Міллі на військовій базі на Південному Сході Польщі. Прибули туди на автомобілях разом із кількома радниками. Заради переговорів Головнокомандувач ЗСУ виїхав за кордон уперше за 11 місяців.
"Ці хлопці спілкуються на дуже регулярній основі вже близько року. Вони добре пізнали один одного, – поділився із журналістами речник Марка Міллі полковник Дейв Батлер. – Військові детально обговорили захист, який Україна намагається вибудувати проти російської агресії. Це важливо, що два професіонали дивляться один одному в очі й розмовляють на дуже-дуже важливі теми. Це відчутна різниця порівняно з телефонною розмовою".
Українські та американські штаби прагнули прибуття Залужного до Брюсселя на конференцію за участі представників країн – членів НАТО. Коли зрозуміли, що це поки що неможливо, влаштували зустріч Міллі та Залужного в Польщі.
Дорогою Міллі відвідав розташування 600 українських військових, які проходять підготовку на полігоні Графенвер у Німеччині. Американець відзначив, що вояки будуть добре підготовлені до наступу та зможуть дати відсіч будь-якому сплеску російських атак.
Отриману від Залужного інформацію голова об'єднаного комітету начальників штабів США використав під час зустрічі контактної групи з питань України на авіабазі Рамштайн в Німеччині 20 січня. Учасники цього форуму узгодили надання військової допомоги Україні.
"Нечисленні, але надзвичайно сильні, емоційні та важливі слова українських прикордонників надихнули й український народ, і весь вільний світ – усіх, від сивочолих бабусь до військових і світових лідерів. У дипломатії ми зазвичай вибираємо більш помірковані фрази, але в деяких виняткових випадках потрібні такі сильні, ефектні слова. Разом до Перемоги!" –
Габріелюс Ландсбергіс, 41 рік, міністр закордонних справ Литви. повідомив 16 січня про визнання вислову "Русский военный корабль, иди на…" фразою 2022 року. Спеціальну відзнаку передали Державній прикордонній службі України
125 дітей, незаконно вивезених у Росію з тимчасово окупованих територій, повернули в Україну, повідомила радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук під час відкриття проєкту Ukraine is You в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі 17 січня 2023-го. Загалом країна-агресор викрала майже 14 тис. українських дітей
Коментарі