Ексклюзиви
вівторок, 27 травня 2025 12:27

Українські компанії, що розбудовують Буковель: чому це вигідно

Протягом років повномасштабної війни, попри усі виклики, безпекові загрози та несприятливі в цілому для країни економічні фактори, один із найвідоміших курортів України - Буковель - продемонстрував надзвичайно стрімкі темпи розвитку готельної інфраструктури. Нові готелі, апарти, котеджні містечка і навіть найбільший в країні аквапарк за мотивами культового мультфільму "Мавка". Все це трапилося з Буковелем за останні три роки. І сьогодні в туристичну забудову карпатського курорту активно продовжують вкладати кошти як український бізнес, так і приватні інвестори. Розглянемо, чому це вигідно та хто виграє найбільше.

Автор: wikimedia.org
  У туристичну забудову Буковелю активно продовжують вкладати кошти
У туристичну забудову Буковелю активно продовжують вкладати кошти

Рекорди Буковелю

Туристичний збір Івано-Франківської області у 2021 р. - до початку війни - становив 10,4 млн грн. Це майже вдвічі більше, ніж у 2020 році - 5,6 млн грн. Вже за підсумками першого року повномасштабної війни - у 2022 році - туристичний збір області сягнув майже 18 млн грн. У 2023 році він знову зріс на 13,7% і склав 20,41 млн грн. А 2024 року сягнув вже 33 млн грн.

У 2024 році Буковель прийняв понад 2,5 млн туристів, що на 10% більше, ніж у 2023-му. Крім того, за даними співзасновника компанії Metrum Group Ігоря Шиби, у 2023-2024 роках загальний обсяг інвестицій у розвиток інфраструктури Буковелю склав орієнтовно $50 млн. І це - не межа, вважають експерти та девелопери.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найдорожчий курорт України: які ціни на проживання й розваги на Буковелі

"Буковель сьогодні як туристичний центр відпочинку та оздоровлення розвивається дійсно стрімкими темпами. Важливу роль у цьому відіграють і девелоперські компанії, й інвестори, і українці, які обирають внутрішній туризм. Не менш вагома й залученість органів місцевої влади до розбудови інфраструктури регіону.

Perspektyva Group ґрунтовно досліджувала ринок, перш ніж зробити свій вибір на користь Буковелю. Вже скоро готуємося публічно оголосити про старт свого масштабного інвестиційного проєкту в готельну нерухомість Карпат. Наші прогнози вказують, що Буковель продовжить зберігати свою туристичну та інвестиційну привабливість і найближчими роками, і після завершення війни також.

А про те, кому це вигідно і чому, говорять цифри. За три роки Івано-Франківська область примножила свої надходження туристичного збору втричі. Тобто, по-перше, виграє бюджет регіону та економіка країни. По-друге, виграють інвестори, які вкладючи кошти в апарт, гарантовано мають змогу отримувати 10-15 відсотків річних. Однозначно, що виграють українці, які за розумні гроші отримують у Карпатах найкращий сервіс та найсучасніші оздоровчо-медичні послуги", - зауважили в девелоперській компанії Perspektyva Group, яка з 1996 року реалізовує в Україні проєкти у сфері житлової, комерційної та рекреаційної нерухомості.

За роки війни в Буковелі збудували приблизно 60 нових проєктів апарт-готелів та котеджних містечок. А цього року до здачі в регіоні готують ще 4 готелі з загальним номерним фондом у 600 номерів. Але так будо не завжди, нагадує СЕО Ritm group Олександр Лахтіонов.

"Ще 5-7 років тому такого окремого продукту для інвестиційного кейсу в Карпатах у нас не було. Сьогодні рекреаційна нерухомість - це окремий продукт, достатньо конкурентний. Багато хто розглядає його як об'єкт інвестиції для отримання прибутку", - пояснив Лахтіонов у коментарі Delo.ua.

Вигідні інвестиції

У тому, що на інвестиціях в Карпати можна вигідно заробляти, на власному досвіді вже переконалися тисячі інвесторів.

Є три основні стратегії при інвестуванні в нерухомість. Це - рента, накопичення в збереження коштів і ріст капіталізації, пояснює Лахтіонов і додає, що найвищу разову дохідність дає інвестиція в котлован. За таким умов інвестовані гроші зростають в ціні від старту до здачі на 15-30%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найпопулярніші озера Закарпаття для відпочинку всією сім'єю

"Якщо сьогодні у центрі Буковеля середня ціна готового квадратного метра в апарт-готелі 4-4,5 тисячі доларів, то на рівні котловану в подібному об'єкті інвестор заплатить 3-3,5 тисячі доларів, тобто зекономить одну тисячу доларів на одному метрі. Проте треба буде зачекати до готовності два роки. Я завжди рекомендую диференціюватися, щоб не інвестувати 500 тисяч чи 1 мільйон доларів в один проєкт. Краще зробити 5-6 інвестицій на різних стадіях - це зменшує ризики і дає кращий приріст", - радить експерт.

Не просто готелі

У січні 2025 року в Буковелі розпочав свою роботу Офіс сталого розвитку Bukovel. І його амбітна мета - трансформувати курорт у туристичну дестинацію за міжнародними стандартами Green Destinations.

Перші результати його роботи, наприклад, полягають у тому, що станом на травень 2025 року вже 11 готелів Буковелю пройшли міжнародну екологічну сертифікацію Green Key (міжнародна програма, яка засвідчує відповідальне ставлення до довкілля. - Gazeta.ua). Зокрема, це RADISSON, GLACIER, HAY by EDEM Family, TAVEL, HVOYA, TWINS, MOUNTAIN RESIDENCE, BUKOVEL HOTEL, BUKOVEL APART, BUKOVEL CHALET та SHELTER.

Важливо, що більшість із цих готельних комплексів відкрили свої двері для туристів саме під час війни. Проте експерти й досі вважають, що ринок готельної нерухомості в Карпатах все ще залишається недооціненим, а відповідно все ще має досить значні перспективи для зростання.

Готельна нерухомість у Карпатах ще не досягла свого максимального попиту

"Буковель має значний потенціал залишатися на вершині. По-перше, готельна нерухомість у Карпатах ще не досягла свого максимального попиту, тому є простір для розвитку. До того ж після закінчення війни Буковель стане ще привабливішим для іноземців, оскільки інфраструктура покращиться, а курорт буде ще більш технологічним і зручним для туристів", - вважає Ігор Шиба.

Погоджуються з таким прогнозом і в Perspektyva Group, наголошуючи на тому, що Буковель є не просто туристичною локацією, але й важливим центром реабілітації та відновлення військових і цивільних, які зазнали поранень і травмувань внаслідок війни.

"Це теж важливий аспект і реалії країни, яка три роки живе в умовах повномасштабної війни. Відповідно, медична складова курортів Карпат залишатиметься важливою, і вона вже стала mast-have для кожного нового апарт-комплексу", - додали в компанії.

Апартаменти в нових готельних комплексах коштують від $40 000 до $90 000.

Рентабельність об'єктів Карпат в середньому становить 10% річних у валюті. Додатковими бонусами для інвестора є дисконти та можливість безкоштовного проживання.

Апарти та готельні об'єкти девелопери зводять "під ключ". За управління об'єктом, його розвиток, маркетинг, рекламу, бронювання та івент-складову відпочинку гостей відповідає управлінська компанія.

Більшість девелоперів надає інвестору договірну гарантію прибутковості, що знижує ризики для інвестора.

Статистика 2023-2024 рр. свідчить про те, що перепродаж апартаментів у вже відкритих готелях дозволив заробити інвесторам приблизно 20-30% від вартості апарту на старті продажів.

Зараз ви читаєте новину «Українські компанії, що розбудовують Буковель: чому це вигідно». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути