Ціни на яйця та курятину стабілізувалися, а подекуди навіть знизилися після рекордного подорожчання 2024 року.
У найближчі місяці істотних змін у вартості не відбудеться через низький попит і перенасичення ринку, вважають економіст Олег Пендзин та голова Спілки птахівників України Сергій Карпенко, передає Мінфін.
"Попит на м'ясо після новорічних свят упав, тому багато виробників та продавців вирішили не ризикувати підвищенням цін. Якщо підвищити вартість ще більше, продажі можуть знизитися ще суттєвіше", - вказав Пендзин.
Через це курятина, яка зазвичай є одним із найдоступніших видів м'яса, у січні подорожчала не сильно. Карпенко каже, що у січні та лютому ціни на курятину не зміняться.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні ціни на часник досягли історичного максимуму
На думку аналітиків, стабілізація цін на яйця та курятину обумовлена не лише сезонними факторами, а й загальним зниженням купівельної спроможності громадян. Українці з середнім і низьким рівнем доходів стали рідше купувати м'ясо і молочні продукти. Це змушує виробників переглядати стратегію ціноутворення та шукати способи стимулювання продажів.
"В умовах слабкого попиту виробники змушені йти на знижки або тимчасово утримувати ціни на поточному рівні. Сьогодні мало хто ризикне підвищувати вартість продукції", - підкреслив Пендзин.
Експерти вважають, що ситуація на ринку залишатиметься стабільною щонайменше до кінця лютого. Після цього можливі коливання, залежно від змін у попиті та зовнішніх факторів. Подальше зростання цін малоймовірне, якщо не відбудеться значного зростання собівартості виробництва.
В Україні суттєво знизились ціни на картоплю. На даний момент виробники продають її по 18-28 грн за кг, що в середньому на 12% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня.
Причиною падіння цін називають значне зниження попиту. Всупереч сподіванням фермерів на те, що продукція напередодні новорічних свят вкотре зросте в ціні, відпускні ціни на картоплю в Україні, навпаки, почали знижуватися. Гуртові компанії не бачать причин для підвищення цін і збільшення обсягів закупівлі цього товару, оскільки попит на цю продукцію помітно знизився.
Коментарі