Відбулася чергова щотижнева онлайн-зустріч в рамках ініціативи "Діалог влади та бізнесу", що проходить за участі представників суб'єктів господарювання та керівництва Закарпатської обласної військової адміністрації. Цього разу до заходу долучились також нардепи і представники деревообробної галузі, а ключовою темою обговорення став проєкт Закону "Про ринок деревини", який наразі готують до другого читання.
Учасники зустрічі мали можливість обговорити ключові аспекти майбутнього законодавчого акту, його вплив на діяльність підприємств, що займаються заготівлею та обробкою деревини, а також вирішити важливі питання щодо регулювання ринку та покращення умов для бізнесу.
- У проміжку останніх 3-4 років лісова галузь пережила карколомні зміни. Це можна прослідкувати по усім показникам та системним явищам. Ми бачимо зміни в кращу сторону. Звичайно, це не означає що проблем немає зовсім у цій формі відносин держави та бізнесу, але разом з тим тенденції абсолютно позитивні, - зазначає Богдан Кицак, голова робочої групи з реформування ринку деревини в Комітеті ВРУ.
Обговорення зосередилося на кількох важливих питаннях, серед яких запровадження польського механізму оферти для реалізації необробленої деревини, замість уже працюючої системи біржової торгівлі.
- Частина ринку зараз виступає за те, щоб ми повернулись до старих систем відносин, які існували та базувались на оферті. Оферта - це прямі договори, які передбачають ручне регулювання поставок деревини на різні періоди часу. Звичайно, ми бачимо досвід Польщі, але у нас ця система вже працювала і призвела до широкомасштабної корупції, - розповів Богдан Кицак.
Науковці Київської школи економіки нещодавно провели дослідження "Вплив біржової торгівлі на розвиток ринку деревини в Україні" у якому розглянули етапи операцій купівлі-продажу на українських ліцензованих товарних біржах.
Як зазначили у КШЕ, окрім самого процесу проведення торгів сировиною, що є фундаментальним у біржовій структурі, важливим аспектом функціонування ринку є аналітичні сервіси.
Коментарі