Англомовна, арабська й кримськотатарська редакції UATV 13 січня припинила роботу.
Український телеканал іномовлення створили 2015 року для забезпечення іноземної аудиторії повною інформацією про події в Україні. Був доступний у кабельних мережах у всьому світі. Частково — в окупованих районах Донецької та Луганської областей. Мовив і російською.
У лютому на базі UATV створять російськомовний інформаційно-розважальний телеканал для окупованих територій.
— Мінінформполітики хоче постачати український контент на окуповані території. Роблять ставку на розважальні програми, бо такий продукт споживають краще за політичний, — говорить публіцист 36-річний Павло Казарін. — Є шанс, що стане популярним в окупованих ОРДЛО й Криму. Розважальне телебачення вітчизняного виробництва має просувати українські сенси, а не російські. Зокрема — українську мову.
Мовлення на окуповані території й українське іномовлення — два різні напрямки. Україні потрібні обидва. Сумно, що один канал роблять за рахунок другого. Можливо, йдеться про дефіцит міністерських ресурсів.
— Кримськотатарська редакція UATV суттєво працювала з аудиторією у Туреччині та Сполучених Штатів Америки. Зараз віддаємо цей простір Москві. Щоб та розповідала, як живуть люди на окупованих територіях, якою є політика України. Виходить інформаційна капітуляція, — каже Лариса Волошина, 45 років, психолог.
— Ну подивляться люди на окупованих територіях замість "Камеді клаб" — "Квартал 95" і що далі? Чи стануть вони розуміти, що відбувається з країною? Як їм діставатися на підконтрольні території, які мають права, коли подавати документи до українських вузів? Влада веде імітаційну політику щодо окупованих територій.
Коментарі