понеділок, 17 лютого 2025 11:50

Збройні сили Європи: з ким Україна може створити захисні альянси

Збройні сили Європи: з ким Україна може створити захисні альянси
15 січня президент Володимир Зеленський відвідав Польщу, де зустрівся з прем'єром цієї країни Дональдом Туском. Політолог Анатолій Круглашов вважає, що Польща - може стати однією з країн із якими Київ спробує заключити альянс. ФОТО: eastnews.ua

Президент України Володимир Зеленський заявив про необхідність створення Збройних сил Європи. Але ніщо не зможе надати такого захисту, як НАТО.

Північноатлантичний альянс є найпотужнішим військово-політичним союзом світу. Країни, які в нього в ходять — мають бути не зацікавлені у перемозі РФ, заявив Gazeta.ua політолог Анатолій Круглашов.

"Замінити потенціал НАТО, з точки зору безпекових гарантій, не може ніхто. Тут і в самого керівництва НАТО, і в американському суспільстві має виникнути розуміння, що схиляти Україну до відмови від членства в альянсі - означає зробити прямі поступки Путіну. А відтак у нього з'являться ще більше можливостей, плацдармів і самовпевненості для подальших агресивних дій", - заявив Круглашов.

Багато політиків і членів НАТО неодноразово говорили про фактичну неминучість військового конфлікту між НАТО і РФ у найближчі роки. Очевидно, для цього припущення є і відповідні розвідувальні дані, продовжив експерт.

"Але і не треба мати якихось засекречених даних, варто лише подивитися на динаміку військового бюджету Росії. Цей бюджет набагато більший, ніж у всіх європейських країн членів-НАТО разом взятих. Тож цей виклик треба приймати як даність усім разом. І якщо європейські країни, європейські народи хочуть вижити, то сьогодні ми всі разом маємо зробити все для того, щоб Україна не стала жертвою путінської агресії", - зауважив політолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що не так із переговорами між США та Росією: експерт розставив крапки над "і"

Експерт наголосив, що і сам президент США Дональд Трамп відкрито говорить, що захист Європи і відновлення України – насамперед європейське завдання.

"Це правда, якщо розуміти, що російська агресія – не тільки проблема України, а загальна біда, яка вже постукала у двері Європи. В України є друзі, які розуміють природу російської агресії, як спільну проблему. З ними ми можемо спробувати створити захисні альянси. В стратегічному плані, ніщо крім НАТО - нас не зможе захистити. Проте в тактичному плані ми можемо пробувати створювати регіональні союзи. Наприклад, країни Балтія, Польща, інші центральноєвропейські держави і Великобританія. Це буде тимчасовим і не надто стійким засобом реалізації наших стратегічних інтересів. Але шукати варіанти інших оборонних альянсів можна і треба. Це додатковий ресурс забезпечення нашої безпеки. Тут основне - наша спроможність зупинити російську агресію і наша здатність збудувати надійну коаліцію безпеки з тими, хто ставиться відповідально до російської небезпеки і загрози, і до майбутнього всього світу" - підсумував політолог.

Україна може розраховувати на повернення Запорізької АЕС. Цією станцією Росія може маніпулювати при переговорах на свою користь.

Зараз ЗАЕС приносить РФ більше проблем, аніж прибутку.

Зараз ви читаєте новину «Збройні сили Європи: з ким Україна може створити захисні альянси». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути