Пасинок мого кузена Андрій потрапив до армії 2005-го. Відслужив рік, залишився контрактником-сержантом на три. За цей час побрався з розлученою жінкою з дитиною. Народили сина. З окладу в 1200 гривень тисячу треба було віддати за квартиру в Білій Церкві. І хоч служба у мінометній роті подобалася, Андрій подався на заробітки до Москви. Тепер працює різноробочим у компанії, яка прокладає електрокабелі на промислові об'єкти.
Армію реформують. Хочуть скоротити чисельність особового складу на 15–20 відсотків і на стільки ж збільшити фінансування. Обіцяють будувати по 9 тисяч квартир на рік для військових. На словах. А на ділі все виходить значно прозаїчніше.
Офіцери почали масово тікати з армії
Ось оборонний бюджет-2012: на військо виділять 17,4 мільярда гривень — на 2,2 мільярда менше, ніж цьогоріч. Пільги — 50 відсотків квартплати і 100 відсотків відшкодування за оренду житла для офіцерських сімей, додаткові дні до відпустки, харчові пайки — скасували. Раніше термін участі в миротворчих операціях рахували рік за три, у складних кліматичних умовах, на бойовому чергуванні чи в Чорнобильській зоні — за півтора. Тепер рахують годину до години. Через такі "реформи" офіцери почали масово тікати з армії, особливо, коли влада почала розробляти і впроваджувати новий пенсійний закон. Боялися, що служитимуть більше, а пенсії матимуть менші.
Очевидно, вся реформа армії зведеться до скорочення її чисельності, продажу за безцінь "надлишкового майна" та запровадження з 2013 року посади головного сержанта. Для підготовки сержантських кадрів створюють шість військових коледжів. Мабуть, "регіонали" розуміють, що незабаром офіцерів у війську не залишиться. Але й на сержантів робити ставку ризиковано.
Мій небіж Андрій згоден іще раз стати сержантом. Але якщо платня буде удесятеро більша. Стільки він заробляє в Москві чорноробом.
Коментарі