— Cуттєвих порушень, які вплинули б на загальний результат виборів, не зафіксовано, — каже 33-річний Олександр Черненко, голова правління Комітету виборців України. — Надходили повідомлення про спроби отримати бюлетень для голосування за ксерокопією паспорта чи по кілька в одні руки, про фотографування бюлетенів у кабіні для голосування, про "каруселі" й "мертві душі". Такі порушення в нас уже традиційні, їх очікували. Але вони несистемні, а тому незначущі для перебігу голосування.
Серед новинок порушень виборчого процесу — псування бюлетенів штампами "вибув" напроти певних кандидатів, спроби зірвати голосування на дільниці чи зруйнувати кворум у комісіях.
— 17 січня не зафіксували масових вкидань бюлетенів в урни. Зате є повідомлення, що зі членами виборчих дільниць цього разу діяли більш тонко, — додає 31-річна Оксана Дащаківська з Комітету виборців на Львівщині. — Скажімо, домовлялися з ними за енну кількість голосів за певного кандидата в обмін на благо для територіальної громади в майбутньому — відремонтують школу, прокладуть кілька кілометрів дороги тощо.
Єдиний позитив від проведення першого туру — до другого етапу голосування списки виборців підготують краще. За цим же реєстром виборців формуватимуть списки на наступних виборах органів місцевої влади і парламенту. А тому проблем у виборчому процесі, принаймні у день голосування, поменшає.
Коментарі