Торгівець автомобілями 39-річний уманець Ігор Кутяш розповідає, як правильно купувати вживані авто.
— У великих містах цього робити не варто — однозначно, — переконаний чоловік. — Потримані автомобілі там дорожчі. У престижних салонах вигідніше купувати нові автомобілі — тоді можна розраховувати на знижку, гарантію та ще масу переваг.
Кутяш каже, що вживана автівка обійдеться до 30% дешевше в невеличких містах.
— Багато хто не зовсім розуміється на автомобілях. Найчастіше беруть із собою знайомого, який знається на справі. Це теж помилка, — каже Кутяш. Чоловік радить відразу оглянути машину на станції техобслуговування.
— Там можна спокійно на яму її загнати — подивитися, чи дно не заржавіло. Фахівці допоможуть виявити місця, де її вже шпаклювали, компресометром виміряють тиск у циліндрах на ваше прохання.
Огляд на СТО буде коштувати зайву копійчину. Але завдяки виявленим дрібним недолікам вартість авто можна суттєво "збити".
Найбільше проблем у водіїв виникає із запчастинами до придбаного авто. Тому найкраще відразу проконсультуватися в продавців запчастин. Вони найкраще зможуть розповісти, до якої машини запчастини можна дістати легко, а до якої ні.
Ігор зізнається, що майже всі машини, які виставляють на продаж, мають підкручений спідометр. Пояснює, що найчастіше старий прилад ламають, а на заміну ставлять новий — із меншими показниками.
— Не бійтеся звернутися в ДАІ, купуючи автомобіль, — радить чоловік. — Найкраще — це перереєструвати машину на себе. Із довіреністю потім може виникнути чимало проблем. Адже за три роки треба буде або продовжувати її, або все одно доведеться перереєстровувати. До того ж в ДАІ перевірять, чи не перебуває автівка в розшуку і яке в неї минуле.
Кутяш рекомендує обов"язково перевіряти, чи співпадає номер технічного паспорта із номером на задній панелі двигуна. Якщо цифри різняться — це означає, що машину просто зібрали із різних деталей або ж продають за "лівими" документами.
Коментарі