
Тимчасова відмова від їжі – найпопулярніший спосіб очищення організму. Також до нього часто вдаються ті, хто мріє позбавитися зайвих кілограмів. Однак перед цим бажано проконсультуватися з лікарем та вивчити інформацію про правильне входження до процесу. Як лікувальне голодування допомагає зміцнити здоров'я? Який метод є найбільш щадним для організму? Про це та багато іншого ми поговорили з Дмитром Степаненко, автором наукових праць про рослинне харчування та лікувальне голодування, підприємцем у сфері веганського фастфуду та лауреатом премії "Лідери 21 століття".
Дмитре, як давно ви практикуєте лікувальне голодування? Як дійшли до цього?
8 років тому я перейшов на рослинне харчування, щоби вирішити проблеми зі здоров'ям. Паралельно я вивчав різні відомості про те, як їжа впливає на наше здоров'я. Якось мені попалася стаття про японського вченого Йосінорі Осумі, який отримав Нобелівську премію за відкриття механізму аутофагії. Простими словами – це процес знищення поганих клітин організму здоровими. Неважливо що ми їмо, м'ясо чи ні, різні шлаки та токсини однаково накопичуються у тілі протягом життя. Так от аутофагія - це очищення, виведення всього зайвого з організму. Запускає цей процес під час короткострокового голодування, коли мозок, втративши глюкозу, переходить в іншу активну фазу. Відмовитись від їжі потрібно на 36 годин, пити можна тільки чисту воду без газу. Я практикував голодування раз на тиждень протягом двох років, через якийсь час до мене приєдналися дружина та дитина. Це важливий досвід у житті нашої родини.
Зараз ви практикуєте умовне голодування методом натуропату Марви Оганян. Чому вибрали саме його?
Зараз існує досить багато методик та різновидів лікувального голодування: повне, комбіноване, "сухе" та "мокре", коли можна пити лише воду. Вивчивши їх, я зупинився на методі Марви Оганян. Він підходить тим, хто не готовий відмовитися від звичного життя: роботи, сімейних обов'язків та всього іншого на час чищення організму. Це, на мій погляд, м'який і щадний метод. Курс розрахований на 21 день. Весь цей час не можна їсти їжу, але можна пити відвар із п'ятнадцяти трав з медом та лимоном та свіжі соки з цитрусових та овочів. Завдяки цьому організм отримує потрібне йому підживлення у вигляді глюкози, вітамінів і мінералів, щоб людина могла вести звичний спосіб життя. Головне пам'ятати основне правило: немає, навіть ложку не облизувати, щоб ненароком не запустити процес травлення.
Як часто слід повторювати цей курс?
Тут все дуже індивідуально, залежить стану здоров'я конкретної людини. Якщо організм сильно зашлакований, то за рік бажано пройти 4 курси очищення. А далі вже дивитись за подальшим своїм станом.

Що потрібно знати новачкові? Як правильно входити в голодування та виходити з нього?
Спочатку підготуватися треба морально. Входить у голодування бажано плавно: за тиждень до дня "Х" потрібно перейти на легку їжу. Пити можна звичайну чисту воду. Виходити теж поступово. Не їсти відразу, а є маленькими порціями і тільки сиру їжу. Щоб не отримати проблем із кишечником. Наприклад, салати. Мій коханий називається "Ветелик" - це дрібно нарізані морква та капуста. Його не просто так називають, потрапляючи в організм, він буквально викидає з нього всі токсини. Але ви й не захочете багато з'їсти. Після курсу голодування ви зрозумієте, що для вгамування голоду вам вистачає одного мандарину або половинки апельсина. Насправді нашому організму не потрібна та кількість їжі, яку ми поглинаємо щодня. Але, на жаль, культ їжі присутній практично в будь-якій сім'ї більшою чи меншою мірою.
Чи є протипоказання до лікувального голодування? І що робити, якщо людині стає погано у процесі?
Від лікувального голодування варто утриматися людям із захворюваннями органів шлунково-кишкового тракту, особливо у гострій фазі. Спочатку потрібно пролікувати, а вже потім починати чищення організму, щоб не зашкодити собі.
Якщо чекатимете, що вам стане погано, повірте, вам стане погано. Так працює психосоматика. Коли є сумніви, можна проконсультуватися з лікарем. Пенсіонерам потрібно бути особливо обережними. Я знаю випадки, коли у людей похилого віку траплялася інтоксикація організму під час голодування, тому що з них починали виходити токсини, накопичені за все їхнє життя. Наприклад, ртуть із ліків, які вони отримували у дитинстві. Вся ця гидота зберігається в жирових тканинах організму. Тому з цим усім треба бути дуже обережним.
Під час курсу лікувального голодування у людини може бути короткочасна зміна самопочуття: слабкість, біль голови. Це свідчить про те, що в організмі почалося чищення, пішли токсини. Але якщо ви п'єте відвар із трав та соки, то цей процес проходить м'якше.
Коментарі
Народ большинство продуктов на наших столах и в холодильнике заражены невидимыми паразитами. Защитите себя и свою семью, очистите организм от этой заразы, и вы увидите приятные изменения. Я вот очистила организм и у меня исчезли круги под глазами, ушла хроничная усталость и улучшился аппетит, я стала высыпаться и меньше уставать, а так же исчезли боли в голове и в суставах, в общем я стала выглядеть моложе и здоровее. Вот почитайте чем грозит пренебрежение очищением --- http://upl.pp.ua/medico
А якого біса, на новітній розробці, службові написи зроблені російською???? Що за хєрня????