Пентагон тупо втратив $910 мільйонів на зброю для України
Ще за Джо Байдена США виділили понад $33 млрд на зброю для України. Частково закупівлі здійснили і відправили в Україну. Частково - замовлення розмістили, і зброя в процесі виробництва. Однак ще майже 1 млрд - просто згорів через те, що терміни сплили. Чи є шляхи вирішення цього питання - і які?
Пентагон втратив 910 млн доларів, виділених за Байдена на виробництво зброї для України. Вийшов новий звіт інспектора, який контролює допомогу Україні. З документу можна почерпнути ці та інші циферки станом на 31 березня 2026 року. Про що йдеться.
При Байдені Конгрес виділив 33.5 мільярда доларів на програму USAI - замовлення зброї у виробництво. Пакети були оголошені та пішли в роботу - тендери, угоди тощо. Після зміни влади у січні 2025 року процес сильно загальмувався. У середині 2025 року проводити тендери стали швидше, але "термін придатності" майже всіх виділених грошей закінчився 1 жовтня - роль тут відіграє не термін оголошення пакетів (їх усі оголосили ще в 2022-24), а факт замовлення.
...зброї на 910 млн замовити не встигли. Щиро кажучи, могло бути гірше. Тому я зараз радію радше, що на 32.5 млрд замовити встигли...
І зброї на 910 млн замовити не встигли. Щиро кажучи, могло бути гірше. Тому я зараз радію радше, що на 32.5 млрд замовити встигли (ще 0.11 млрд не замовлені, але й не згоріли). Також інспектор пише, що за програмою USAI в Україну вже доставлено зброю на 19,2 млрд. доларів. Тобто у процесі виробництва - ще 13.3 млрд.
Є тут один аспект. На 2026 рік Конгрес виділив на програму USAI 400 млн доларів. Виділив практично сиоміць - Гегсет казав, що ці гроші не потрібні. І тепер конгресмени періодично запитують у Гегсета, коли він їх використає. Той відповідає, мовляв, скоро все буде, але нічого не відбувається. І я ось подумав: може, ці 400 млн можна використовувати для оплати пакетів на 910 млн, на фінансування яких гроші були прострочені. Було б непогано - і Гегсет нібито й не допомагає богопротивній Україні (це ще Байден!), і ми отримаємо те, що належить.










Коментарі