За скандал у полку "Скеля" взялося Держбюро розслідувань
Про нелюдське ставлення до новобранців та катування в полку "Скеля" волонтери і журналісти кричали давно. Однак - до останнього часу Офіс омбундсмена на ці кричущі факти не зважав. І лише остання публікація видання "Бабель", схоже, зрушила ситуацію з мертвої точки. Стартувало розслідування. Що далі?
ДБР відкрило кримінальне провадження щодо порушення прав військовослужбовців у 425 ОШП "Скеля".
Вчора журналісти "Бабеля" опублікували розслідування, в якому, посилаючись на понад 30 свідків, повідомили про можливі випадки жорстокого поводження з новобранцями під час підготовки, катування та побиття. За останні пів року нараховано 26 смертей у навчальних центрах полку, де офіційною причиною смерті в більшості випадків називали пневмонію.
Свідки повідомили про побиття, прив'язування людей до квадроциклів та під час руху, утримання в карцерах... та випадки самогубств
Свідки повідомили про побиття, прив'язування людей до квадроциклів та під час руху, утримання в карцерах, інші форми жорстокого поводження та випадки самогубств. Мобілізовані розповідали про те, що їх охороняв озброєний конвой, а периметр навколо центрів був замінований. Також відомо про неналежне надання медичної допомоги та утримання людей із тяжкими захворюваннями.
У ДБР повідомили, що перевіряють викладені факти та обіцяють надати правову оцінку діям усіх причетних осіб у разі підтвердження порушень. У полку відповіли: "Ми поважаємо право суспільства отримувати відповіді на складні питання. Водночас закликаємо утримуватися від передчасних висновків до завершення всіх необхідних перевірок та слідчих дій. Попри це, ми не закриваємось від проблем, а працюємо над їхнім вирішеннями".










Коментарі