Донбас тягне економіку Росії на дно: дотації вже не рятують
Прибуткова в Україні металургійна галузь Донбасу після російської окупації регіону перетворилася на валізу без ручки. Попит падає, логістика нерентабельна, а тарифи ростуть. Росія захопила Донбас в очікуванні серйозних економічних дивідендів, а на практиці отримала постійний фінансовий тягар, та ще й за умов системної економічної кризи в державі через виснажливу війну. Що далі?
Металургія тимчасово окупованого Донбасу занурюється в кризу: навіть підтримка з Москви не рятує галузь від колапсу.
Металургійна галузь на тимчасово окупованих територіях Донбасу стрімко деградує: підприємства зазнають збитків через різке падіння попиту, нерентабельну логістику та зростання тарифів "природних монополій" РФ.
Компанія ЮГМК, яка керує найбільшими заводами на тимчасова захоплених територіях Донецької й Луганської областей, звернулася до російської влади з вимогою про антикризову підтримку.
Окупаційні адміністрації фактично визнають, що галузь недієздатна: за прогнозами, внутрішній попит у РФ у 2025 році впаде на 10-15%, що призведе до понад 5 млн тонн надлишкової продукції. При цьому логістика залишається збитковою - доставка тонни металу з Донбасу до порту Новоросійська коштує 3,5 тис. рублів і знищує всю прибутковість експорту.
Навіть за підтримки з держбюджету РФ металургія Донбасу виявилась неконкурентоспроможною, збитковою та безперспективною
Незважаючи на вже діючі пільги, як от нульовий акциз на рідку сталь чи знижки на перевезення, ситуація в галузі лише погіршується. Фактично йдеться про провал політики Росії щодо економічного використання тимчасово окупованих територій. Навіть за підтримки з держбюджету РФ металургія Донбасу виявилась неконкурентоспроможною, збитковою та безперспективною.
Цей черговий сигнал свідчить: окупація Донбасу не лише не принесла Росії "економічних дивідендів", а й створила довготривалий фінансовий тягар, який усе важче маскувати навіть кремлівською пропагандою.
Коментарі