Освітяни? Найнепотрібніша професія в Україні
Цікава тенденція простежується в українській владі. Напередодні виборів президент Зеленський обіцяв освітянам зарплату на рівні $4 000. Та на ділі - вони так і залишилися ледь не найбільш упослідженою і малооплачуваною професією в Україні. Навіть за три роки, коли середня платня в країні має вийти на рівень 40 тис. на місяць - освітяни отримуватимуть... удвічі менше. Що відбувається?
Владі освітяни не потрібні?
Уряд у проєкті Бюджетної декларації на 2026-2028 роки прогнозує, що станом на 2028 рік середня зарплата досягне майже 40 тисяч гривень. А ось вчителю, за тим самим прогнозом, за три роки обіцяють лише 20 тисяч!
Така ось ціна для педагога, праця якого раніше була в пошані. Зараз зарплата вчителя менша, ніж отримують в середньому по країні навіть за найнижчою категорією
Тобто вдвічі менше, ніж у середньому по країні. Така ось ціна для педагога, праця якого раніше була в пошані. Зараз зарплата вчителя менша, ніж отримують в середньому по країні навіть за найнижчою категорією. За даними офіційної статистики, середня зарплата у сфері освіти у 2024 році становила 14 593 гривні - і це на тлі загальної середньої по країні у 21 473 грн.
Чиновники із зарплатами по 60 тисяч і більше, пропонують українським вчителям потерпіти ще три роки - і лише потім вийти на 20 тисяч. При цьому держава офіційно закладає, що до 2028 року інші сфери отримуватимуть майже вдвічі більше. Що це, як не плювок в обличчя освітян?! До школи не підуть ані молоді спеціалісти, ні ті, хто вміє та хоче вчити. Бо жити за такі гроші - неможливо.