Китай щосили допомагає Росії дронами, Пекін "нічого не бачить"

США запровадили санкції щодо компаній з Китаю, які постачали Росії безпілотники і запчастини до них. Пекін показово погрозив пальцем. Тим часом - безліч фірм, які торгують нібито харчами чи надають цивільні послуги, насправді постачають окупантам дрони для знищення українців. Гадаєте, товариш Сі не знає про ці оборудки?

Китайська техніка допомагає Росії атакувати Україну: розслідування Bloomberg викриває схему постачань дронів попри санкції.

Bloomberg оприлюднив розслідування, яке підтверджує масштабну співпрацю між російськими і китайськими компаніями у сфері виробництва бойових безпілотників, що активно застосовуються для ударів по Україні.

...росіяни з 2023 року співпрацювали з інженерами китайської компанії Autel над адаптацією дрона Autel EVO Max 4T під військові потреби

Центральною фігурою стала російська компанія "Аеро-ХІТ", яка, попри західні санкції, організувала виробництво FPV-дронів "Велес" у Хабаровську з використанням китайських технологій. За документами, з якими ознайомилося агентство, росіяни з 2023 року співпрацювали з інженерами китайської компанії Autel над адаптацією дрона Autel EVO Max 4T під військові потреби. Попри заяви Autel, що вона припинила роботу з Росією, документація вказує на відновлення контактів наприкінці 2024 року.

Російський завод "Аеро-ХІТ" планує випускати до 10 000 дронів щомісяця, а масштаб виробництва, за словами президента Зеленського, може сягнути 500 апаратів на день. Безпілотники, оснащені китайськими компонентами, активно використовуються на південному фронті, зокрема в Херсоні.

З метою обходу санкцій Росія маскує ланцюги постачання - у схемах беруть участь компанії, формально пов'язані з торгівлею морепродуктами, аграрними товарами чи кейтерингом. Зокрема, одним із посередників була фірма "Аеромар-ДВ", яка співпрацює з державним "Аерофлотом" і намагалася придбати дрони "Велес" для військової частини у Пскові. До схеми також залучено компанію Komax, очолювану сенатором від окупованого Херсона, колишнім офіцером КДБ Костянтином Басюком.

...навіть після офіційної заборони експорту дронів з боку Пекіна частина контрактів з китайськими компаніями залишилася чинною, а нові постачальники замінили тих, хто вийшов із проєкту

Попри санкції США проти Aero-HIT, Autel, Komax і посередницьких фірм, китайські постачання продовжуються. У документах згадується, що навіть після офіційної заборони експорту дронів з боку Пекіна частина контрактів з китайськими компаніями залишилася чинною, а нові постачальники замінили тих, хто вийшов із проєкту.

Це розслідування вкотре підкреслює, що Росія зберігає здатність масштабувати дронову війну проти України завдяки "сірому" імпорту з Китаю, а офіційний Пекін продовжує заплющувати очі на постачання критичних технологій російським збройним силам.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі