Протистояння США-Китай: Америка починає й наразі програє

Вже зараз видно, що митна війна, розв'язана президентом Трампом проти Китаю - була пострілом у ногу американській економіці. Нинішні намагання домовитися свідчать: доки Вашингтон штормить, у Пекіні все спокійно. Особливо на тлі нового російсько-китайського союзу. Чи зможе Трамп розділити цих сіамських близнюків?

Схоже на те, що переговори Китаю та США щодо нової торговельної угоди у Швейцарії пройшли успішно. Для Китаю.

На кордоні Пакистану та Індії поки що спокійно. Тут важливо розуміти. Основні претензії США до Китаю стосуються не системи тарифів, а добровільного скорочення Піднебесною, як сформулювали у Вашингтоні, "надлишкових продуктивних сил". Сюди варто віднести і відмову Китаю від спроб перехопити у США технологічне лідерство, і згоду Пекіна на повернення до формату глобальної мануфактури.

Все, що буде поза цією аджендою - це перемога Китаю. Тому що рівень продуктивності праці в Китаї та норма віддачі капіталу в експортоорієнтованому бізнесі "переварять" навіть американські мита в 50%.

Без розтину дуумвірату Китаю та РФ у рамках концепції нового євразійського домінування, США своїх глобальних цілей не досягнуть

Тому, якщо все завершиться коригуванням мит та формальним зобов'язанням Китаю обмежити експорт до Мексики хімічних компонентів для виробництва фентанілу - таку угоду можна буде впевнено внести в актив Китаю. Поки що все саме до цього і йде. Без розтину дуумвірату Китаю та РФ у рамках концепції нового євразійського домінування, США своїх глобальних цілей не досягнуть.

Ані на осі взаємин із РФ, ні в контексті нового американо-китайського синтезу, який має прийти на зміну застарілій моделі Кимерики.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі