Російська армія занепадає впродовж війни - слухання в Сенаті США

Збройним силам США варто повчитися у ЗСУ та перейняти досвід ведення війни, адже українська армія потужно еволюціонувала після повномасштабного вторгнення. Про це йшлося на слуханнях у сенатському комітеті ЗС США. Доповідав - головнокомандувач НАТО в Європі. Яка його думка про співвідношення сил та ситуацію на російсько-українській війні?

Генерал Крістофер Каволі, головнокомандувач НАТО в Європі, на слуханнях у сенатському комітеті Збройних сил США. Запитання ставлять голова Роджер Уїкер (республіканець) та його заступник Джек Рід (демократ). В обох на лацканах - значки з прапорами України та США.

- У лютому 2022 року ми і мріяти не могли про такі втрати російських танків, вірно?

Я не очікував, що війна триватиме так довго, і не очікував, що Україна зможе знищити багато російських військових спроможностей

- Ні, не могли. Я не очікував, що війна триватиме так довго, і не очікував, що Україна зможе знищити багато російських військових спроможностей. Що ж до Росії, бачимо, що технічний рівень її фахівців дуже високий і еволюціонує протягом війни, але це стосується лише окремих видів військ, але не є тенденцією по всіх військах. У цілому - якість військ РФ, особливо наземних сил, погіршується протягом війни. Щодо України, ми бачимо протилежне: її армія починала з "холодного старту", вона розвивалася та еволюціонувала дуже швидко.

- Якби нам чи нашим союзникам по НАТО довелося зіткнутися з Росією, чи допомогли б нам викладені з її війни проти України уроки, чи стали б ми на голову кращими завдяки цьому досвіду?

- Так, пане голово.

- А що російська економіка?

Російський уряд перевів у турборежим оборонний сектор. Це створило величезний інфляційний тиск на економіку, особливо в цивільному секторі

- Російський уряд перевів у турборежим оборонний сектор. Це створило величезний інфляційний тиск на економіку, особливо у цивільному секторі. Вони відповіли величезними відсотковими ставками, щоб стримати інфляцію, що душить громадянську економіку. Маючи величезне зростання в оборонному секторі, вони атрофували цивільний сектор. І їм буде дуже важко розв'язати цей дисбаланс.

- А як ситуація на полі бою? Ми бачимо, що українська армія має проблеми, проте вони все ще утримують значні території, дають відсіч росіянам і впроваджують інновації на полі бою.

- Все вищеперелічене правда. Що стосується Курської області, Росія збиралася вибити Україну звідти ще у вересні 2024 року. Україна досі утримує там плацдарм. І трохи навіть зайшла до Білгородської області.

За Часів Яр і Торецьк бої тривають уже 8 місяців. (За Часів Яр уже майже рік, з кінця квітня 2024 року, - прим. автора). В останні місяці російський наступ певною мірою почав знижуватися в масштабах і захоплених територіях. Вони підійшли до Покровська, але застрягли там.

У Росії спостерігається нестача бронетехніки та живої сили. Україна, зі свого боку, зайняла дуже добрі оборонні позиції, добре окопалася...

У Росії спостерігається нестача бронетехніки та живої сили. Україна, зі свого боку, зайняла дуже добрі оборонні позиції, добре окопалася, і, ймовірно, вирішила деякі свої проблеми з живою силою, які вона мала минулої осені. Україна розширила пул тих, хто підлягає мобілізації, пул добровольців, а також провела добру роботу з відправлення на фронт тиловиків.

Жаль, що Каволі цього року йде на пенсію по досягненні 60-річного віку. Каволі, до речі, вільно володіє російською мовою і, як ніхто, знає свого супротивника.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі