Скандал зі зливом даних у США: Трампу доведеться повертати професіоналів?
Дональд Трамп зробив вигляд, буцім нічого неординарного не сталося і намагається спустити ситуацію на гальмах, однак скандал - росте. Тут випливла і проблема тотальної некомпетентності його нової команди, і загрози для безпеки держави. Адже лояльність - це добре, доки не починаються проблеми, впоратися з якими можуть лише професіонали. Чи усвідомлює глава Білого дому, що в зоні ризику опинився і він особисто?
Історія з журналістом в секретному чаті Міноборони США обростає подробицями, скандал наразі й не думає вщухати. Додався аспект безпечності інструменту як такого: месенджер Сигнал, в якому все відбувалось, практично наскрізь відкритий для російських хакерів.
...саме в момент обговорення Віткофф зі своїм мобільним був у Москві - отже, плюс ще чинники для доступу російських спецслужб до чутливих матеріалів...
Плюс - саме в момент обговорення Віткофф зі своїм мобільним був у Москві - отже, плюс ще чинники для доступу російських спецслужб до чутливих матеріалів (на Лубянці "чули кожен помах брів Віткоффа", як написав Wall Street Journal). Речниця Білого дому вже заявила, нібито Віткофф до Москви полетів з геть іншим телефоном, але до якої міри це правда... Адже, по перше, жоден із членів команди Трампа поки не демонстрував схильності відмовлятись від найпростіших і найзручніших рішень. І, по-друге, жоден із членів цієї команди поки не демонстрував достатнього рівня компетентності і професійної дисципліни із дотриманням всіх належних посадових і безпекових інструкцій.
Так, в наявності боса, котрий дві третини часу проводить на гольфовому полі і воліє не читати, а слухати, є своя специфіка. Залучення до роботи бодай в зручному і доступному форматі чату з якоїсь точки зору краще, ніж ігнорування босом посадової рутини взагалі. От тільки безпекові речі передбачають дійсно окремі специфічні апарати (зазвичай важчі і менш зручні), окремий секретний софт власної розробки, багатоступеневу перевірку права на доступ та ідентифікацію посадовця... Це очевидно для фахівця, для держслужбовця, що багато років перебуває на відповідних посадах - для таких це просто звичний протокол, нудний, але обов'язковий.
...керувати 340-мільйонною ядерною державою - надто відповідальна робота. І рано чи дуже рано - непрофесіонали таки зроблять щось таке, що загрожуватиме вже особисто Трампу
Команда Трампа, судячи з 66 днів при владі, - це про лояльність, а не про фаховість. Іще пара подібних факапів - і Трамп все ж постане перед необхідністю заміняти вірних на досвідчених і фахових. Зрештою, керувати 340-мільйонною ядерною державою - надто відповідальна робота. І рано чи дуже рано - непрофесіонали таки зроблять щось таке, що загрожуватиме вже особисто Трампу. Наприклад, зіллють його приватний графік.
Це крім реакції виборців на постійні факапи команди і агресивний стиль їхнього втручання в роботу держави: вже зафіксовано тенденцію, що цілком "трампівські" штати на поточних виборах до місцевих органів управління переорієнтувались з республіканських кандидатів на демократів.
Схоже, Трампу доведеться повертати до Білого дому фахівців. Тобто, домовлятись з бюрократичною машиною, з "діп стейт". Повертати фінансування і скасовувати скорочення. Щоб досвідчені чиновники підхопили розхитані процеси і зайнялись звичною роботою. Трамп у такому випадку, як і в першу каденцію, займеться звичним гольфом.
Коментарі