Фіцо починає - Фіцо програє. Пропутінський шантаж не подіяв

Лаври Путіна, схоже, не дають спокійно спати Роберту Фіцо. Прем'єр Словаччини погрожував перекрити постачання електроенергії в Україну, якщо та не продовжить транспортування російського газу. Однак українська влада на шантаж не повелася. Цікаво, що всі країни Європи мали достатньо часу, щоб підготувати власні ГТС до нових реалій. Та лише словацька влада висловлює обурення і неприйняття такого кроку. Чому?

Спроби словацького прем'єра Роберта Фіцо забезпечити продовження транзиту російського газу через Україну провалилися. Його заяви про можливу енергетичну кризу виявилися безпідставними.

...після завершення угоди і припинення поставок газу через українську територію, запаси газу в Словаччині залишилися на високому рівні, а ціни не зазнали очікуваного зростання

Навіть після завершення угоди і припинення поставок газу через українську територію, запаси газу в Словаччині залишилися на високому рівні, а ціни не зазнали очікуваного зростання. За даними Gas Infrastructure Europe, сховища газу в Словаччині заповнені більш ніж на 75%, що є вище за сезонну норму. У Словаччини та інших країн Центральної Європи немає проблем із постачанням, адже існує достатньо альтернативних джерел. Фіцо, намагаючись зберегти прибутки від транзиту, провів переговори у Брюсселі та навіть зустрічався з Путіним у Москві, що викликало різку критику в ЄС.

Попри погрози припинити експорт електроенергії до України, цей крок суперечить правилам ЄС і залишився лише риторикою. Натомість Словаччина втратила значні доходи, які раніше приносив транзит російського газу, що створило додаткові фінансові виклики для державних компаній.

Дії Фіцо, зокрема його спроби тиску на Україну і співпраці з Москвою, не лише не досягли мети, а й ще більше ізолювали його від лідерів ЄС

Україна, у свою чергу, залишилася непохитною. Київ давно готувався до закінчення транзитної угоди, що стало важливим кроком у зменшенні залежності від Росії. Зазначається, що завершення транзиту навіть позитивно вплинуло на європейський ринок газу, оскільки усунуло ризики, якими Росія часто маніпулювала. Дії Фіцо, зокрема його спроби тиску на Україну і співпраці з Москвою, не лише не досягли мети, а й ще більше ізолювали його від лідерів ЄС.

Це також продемонструвало, що країни регіону, включно зі Словаччиною, здатні забезпечити свої енергетичні потреби без російського газу, що є частиною ширшого курсу Європи на енергетичну незалежність.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі