Єрмак у США наводить мости з трампістами. Та в НАТО нас не кличуть
Перед виборами Трамп обіцяв завершити війну за 24 години. Однак важелів впливу на винуватця війни, Путіна - у нього немає. А от на Україну США можуть тиснути як завгодно, і це лякає. Чи зможе українська делегація переконати трампістів діяти в наших інтересах?
Українські чиновники проводять переговори на високому рівні з майбутньою адміністрацією Трампа, ще до того, як обраний президент вступить на посаду, пише WSJ.
"За словами перехідного чиновника Трампа, головний помічник президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак зустрівся в середу з Кітом Келлогом, обраним Трампом спеціальним посланником у Росії та Україні, та Майком Волцем, радником з питань національної безпеки, за словами тимчасового чиновника Трампа та кількох людей, знайомих із дискусіями. Обраний віце-президент Джей Ді Венс також приєднався до дискусій", інформує видання.
...команда Трампа продемонструвала мало інтересу в тому, щоб запропонувати Україні членство в НАТО, що, за словами Зеленського, є життєво важливою гарантією безпеки від майбутньої російської агресії
Келлог продемонстрував підтримку зусиль адміністрації Байдена щодо того, щоб дати зброю Україні, заявивши, що це дасть Трампу важелі впливу з Москвою в переговорах про врегулювання. Але команда Трампа продемонструвала мало інтересу в тому, щоб запропонувати Україні членство в НАТО, що, за словами Зеленського, є життєво важливою гарантією безпеки від майбутньої російської агресії.
Андрій Єрмак відвідує Вашингтон, щоб налагодити відносини з помічниками Трампа, він зустрівся з майбутнім начальником штабу Білого дому Сьюзі Вайлз у Флориді раніше в середу. "Втомлена майже трирічною війною проти Росії, Україна планує повідомити про свою готовність до миру", пише WSJ. "Але це має бути стійкий мир", - сказала людина, знайома з мисленням Києва. "Нестабільний, тимчасовий мир не служить інтересам США чи України".
Зеленський нещодавно дав зрозуміти, що Україна може погодитися на припинення вогню, якщо Україні дозволять вступити до НАТО. Київ намагатиметься повернути окуповану Росією територію України дипломатичним тиском, сказав він, а не силою, як він давно наполягав. Радники Трампа обговорюють мирні плани, які б визнали захоплення Росією приблизно 20% української території і які закриють двері, на даний момент, для заяви Києва на вступ до НАТО.
"Українці викладають свою максималістичну позицію, вступаючи в можливі переговори", - сказав Люціан Кім, аналітик з питань України Міжнародної кризової групи, організації з вирішення конфліктів. "Вони можуть, насправді, визнати, що членство в НАТО не за рогом. Але чому вони повинні зізнатися в цьому ще до початку переговорів?"
...позиція Келлога щодо прокладання шляху до переговорів щодо припинення війни має нюанси. Він та інший ветеран першої адміністрації Трампа запропонували призупинити поставки зброї США в Україну...
Власна позиція Келлога щодо прокладання шляху до переговорів щодо припинення війни має нюанси. Він та інший ветеран першої адміністрації Трампа запропонували призупинити поставки зброї США в Україну на початку цього року, щоб переконати Київ приєднатися до мирних переговорів з Росією. Цього тижня він сказав, що прискорення президентом Байденом поставок зброї зміцнює переговорну позицію Трампа з Москвою.
"У Києві дуже глибоке розчарування від адміністрації, що йде", - сказав Кім. "Наступна адміністрація Трампа дала людям у Києві надію на прорив. Як це буде виглядати - це питання. Але зрозуміло, що статус-кво закінчиться".
Коментарі