Економіку РФ лихоманить: рубль обвалився, зате борги - ростуть

Недовго російський бізнес радів так званій СВО. Ресурси Кремля на фінансування війни вичерпуються, кредитні ставки підскочили, а держава не поспішає платити за вже виконані замовлення - бо нічим. Багато підприємств опинилися на межі банкрутства. Що далі?

Російські підприємства починають відчувати серйозні наслідки війни, - констатує The Economist.

Санкції США і ЄС обвалили рубль і підняли вартість імпорту. Загострюється і дефіцит робочої сили, рівень безробіття знизився до 2,3%, оскільки військова промисловість забирає значну частину трудових ресурсів

За останні шість місяців індекс російських акцій IMOEX впав майже на третину, а кількість корпоративних банкрутств зростає. Центральний банк Росії підняв ключову ставку до 21%, що різко підвищило вартість кредитів. Санкції США і ЄС обвалили рубль і підняли вартість імпорту. Загострюється і дефіцит робочої сили, рівень безробіття знизився до 2,3%, оскільки військова промисловість забирає значну частину трудових ресурсів.

Головна проблема для бізнесу - високі витрати на кредити. Близько половини корпоративних боргів мають плаваючі ставки, що зробило їх дуже дорогими. Це змусило багато компаній відкладати платежі постачальникам. Російська залізниця, одна з найбільших держкомпаній, вже оголосила про плани скорочення інвестицій. Союз торгових центрів звернувся до уряду по допомогу, попереджаючи, що без пільгових кредитів і реструктуризації боргів близько 200 торгових центрів ризикують збанкрутувати.

Ціни на сировину продовжують зростати, терміни постачання комплектуючих затягуються, а підприємства стикаються зі складнощами в пошуку працівників. Уряд планує підвищити податок на прибуток із 20% до 25%, що створить додаткове навантаження на компанії. У технологічному секторі компанії страждають через дефіцит напівпровідників та відтік кадрів, що гальмує розвиток інновацій, зокрема штучного інтелекту.

Економічні проблеми посилюються через зміну умов ведення бізнесу. Втрата прав власності і залежність від підтримки влади стали звичними

Економічні проблеми посилюються через зміну умов ведення бізнесу. Втрата прав власності і залежність від підтримки влади стали звичними. Багато компаній змушені миритися із затримками платежів і браком коштів, тоді як ресурси Кремля на підтримку економіки і фінансування війни вичерпуються.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі