Найсильніший клан японської мафії якудза Ямаґучі-ґумі відтепер випускає власне періодичне видання. Журнал із восьми сторінок не можна передплатити чи купити в кіоску, але його перший номер отримав кожен з близько 28 тис. членів угруповання. Там можна прочитати як про серйозні речі, так і про хобі бандитів.
У редакційній передмові до підлеглих звернувся лідер Ямаґучі 71-річний Кенічі Шинода. Закликав дотримуватися дисципліни і давніх традицій, які допомогли кланові вижити від часу його створення 1915-го. За його словами, у якудзи тепер важкі часи і її члени не мають розслаблятися й покладатися на авторитет, зароблений попередниками, а навпаки, просувати свої інтереси й добиватися прибутків.
У "Журналі Ямаґучі-ґумі" публікують також традиційні японські вірші хайку на сатиричні теми, задачі-головоломки з настільних ігор ґо та сьоґі. У розділі "Люди" — подробиці змагання із риболовлі між лідерами клану.
Не дозволяють відкривати рахунки у банках
Головні клани якудзи не заборонені японськими законами. Вони діють як легальні корпорації й мають штаб-квартири в хмарочосах у великих містах. Крім легального бізнесу з фінансів та нерухомості, угруповання також контролюють азартні ігри, проституцію, наркоторгівлю, видають кредити і діють як рекетири. Останніми роками, однак, влада ухвалює дедалі більше законопроектів, спрямованих проти мафії.
— Вони розуміють, що сьогодні значно важче робити їхні справи. Нові жорсткі правила не дозволяють їм, наприклад, відкривати рахунки у банках чи вкладати гроші в будівництво, — кажуть у Національному агентстві поліції Японії.
Якудзи меншає приблизно на 7 тис. осіб на рік. Зараз її членів налічують понад 63 тис.
Коментарі