
Заступник міністра оборони США з політичних питань Елбрідж Колбі, який відстоює переорієнтацію американської армії на протидію Китаю, опинився в центрі критики за можливу причетність до тимчасової зупинки постачання озброєнь Україні.
За даними The Wall Street Journal, саме Колбі подав міністру оборони Піту Гегсету аналітичну доповідну записку, в якій висловив занепокоєння через виснаження обмежених запасів зброї в Пентагоні внаслідок активних запитів з України. Хоча документ не містив прямих рекомендацій, він міг вплинути на рішення тимчасово призупинити поставки деяких видів озброєння.
Прихильники Колбі вважають, що його позиція відображає прагнення втілити давні зобов'язання США щодо посилення військової присутності у Західній частині Тихого океану. Водночас, цей випадок ілюструє виклики для нинішньої адміністрації, яка одночасно підтримує Україну та проводить масштабні операції проти Ірану і хуситів на Близькому Сході.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп передумав: Україна отримає зброю зі складів США - Reuters
"Колбі глибоко усвідомлює, як США можуть найкраще захистити себе в умовах обмежених ресурсів, - зазначає колишній радник міністра оборони Ден Колдуелл. - Багато політиків не готові прийняти цю реальність".
Колдуелл підтримує ідею скорочення зобов'язань США за межами Азіатсько-Тихоокеанського регіону задля посилення протистояння Китаю.
Однак ця позиція викликала розбіжності серед республіканців. За словами Метью Креніга з Атлантичної ради, частина політиків вважає, що ресурси США мають зосередитися на Китаї, відмовившись від активної підтримки України та військових дій проти Ірану.
Водночас Дональд Трамп підтримує протилежний підхід - він закликає зберігати активну військову присутність США в різних регіонах світу під гаслом "Америка понад усе", вважаючи це ключем до збереження американського впливу.
Раніше повідомлялось, що за наказом призупинити постачання американської військової допомоги Україні стояв міністр оборони США Піт Гегсет.
Його рішення викликало здивування в Державному департаменті та серед деяких американських конгресменів.
За словами співрозмовників, рішення про припинення допомоги було одностороннім і заснованим на побоюванні щодо низького рівня запасів у США.
Коментарі