
Уряд Угорщини розпочав розсилку бюлетенів для "опитування" громадян щодо членства України в ЄС. Разом із ними поширюються й "контраргументи", що містять відверту дезінформацію та маніпуляції.
Речник уряду Золтан Ковач повідомив, що у брошурі зазначені сім "ризиків", які, на думку Будапешта, несе вступ України в ЄС. Один із головних - нібито Угорщина втратить фінансування ЄС, бо "всі гроші підуть в Україну". Чому саме "всі", не пояснюється, передає "Європейська правда".
Ще один аргумент - Брюссель нібито змусить європейські країни брати величезні спільні кредити через Україну. "Ми всі разом станемо боржниками через вступ України", - заявлено у відео угорського уряду. Які саме запозичення маються на увазі, не уточнюється.
У брошурі також стверджується, що Україна є великим виробником сільськогосподарської продукції, тому після її вступу "всі фонди ЄС" підуть українським фермерам. При цьому європейський ринок буде "переповнений низькоякісними, генетично модифікованими українськими товарами".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Євросоюз без України": Орбан висунув 12 вимог до ЄС
Угорська влада ігнорує той факт, що для вступу в ЄС Україна повинна впровадити європейські стандарти у сфері сільського господарства. Отже, ці заяви не відповідають дійсності.
Ще один бездоказовий аргумент Будапешта - твердження, що ще "до війни" Україна була "центром наркотрафіку і організованої злочинності у Східній Європі". У зв'язку з цим Угорщина заявляє, що вступ України до ЄС "відчинить двері українській мафії".
Також угорський уряд стверджує, що українці як дешева робоча сила "відіб'ють робочі місця" у Європі та навіть "поставлять під загрозу пенсії".
Ще одна маніпуляція стосується системи охорони здоров'я. Влада Угорщини заявляє, що українці "становлять загрозу громадському здоров'ю", бо в Україні "відсутня обов'язкова вакцинація". Насправді в Україні вона є.
Останній "аргумент" стосується виплат пенсіонерам в Угорщині. Уряд Віктора Орбана заявляє, що "поспішний вступ України в ЄС" може загрожувати виплаті 13-ї пенсії, яку фінансує угорська держава.
ЄС розглядає можливість позбавлення Угорщини права голосу через санкційний шантаж. Будапешт погрожував блокувати продовження частини антиросійських санкцій на пів року.
Коментарі