субота, 07 грудня 2024 21:43

У російських дронах почалися збої після заміни південнокорейського двигуна на китайський

У російських дронах почалися збої після заміни південнокорейського двигуна на китайський
У російських дронах почалися збої після заміни південнокорейського двигуна на китайський. Фото: armedconflicts.com

Російські ударні безпілотники "Герань-2", які є копією іранського Shahed-136, у 2024 році демонструють нестабільну роботу.

Американські чиновники пов'язують технічні проблеми цих дронів із впливом міжнародних санкцій, введених проти Росії. Про це повідомляє The Washington Post.

Основна проблема полягає у втраті контролю під час різких маневрів. Частина дронів розбивається, а інші втрачають стабільність і стають легкою ціллю для українських систем ППО.

Західні та українські аналітики вважають, що це пов'язано з використанням неякісних комплектуючих.

Фахівці Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) зазначають, що причиною збоїв може бути заміна серводвигуна, який відповідає за регулювання руху дрона. Наприкінці 2023 року виробник "Гераней-2" почав використовувати китайські серводвигуни замість південнокорейських, які стали недоступними через санкції.

Ця ситуація є успіхом західних країн у боротьбі за обмеження доступу Росії до високотехнологічних компонентів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські ударні дрони вночі збивали у п'яти областях - Повітряні сили

Водночас РФ намагається обійти санкції за допомогою спецслужб, таких як ФСБ та ГРУ, які організовують закупівлю необхідних деталей за кордоном.

Незважаючи на санкції, Росія зберігає здатність виготовляти зброю у великих кількостях, компенсуючи втрати в якості. Президент Володимир Зеленський повідомив, що лише в жовтні 2024 року Росія запустила по Україні понад 2 тис. дронів "Герань-2".

Російські військові тренуються на мирному населенні українських міст покращувати свої атаки дронами-камікадзе і навички операторів безпілотників. Окупанти часто "експериментують" з атаками по цивільних.

Видання зазначає, що дрони, іноді цілим роєм, зависають над будинками, вдираються в будівлі і переслідують людей на їхніх автомобілях, велосипедах або просто пішоходів.

Із середини липня Херсон і сусідні села вздовж західного берега Дніпра зазнали понад 9 500 атак з використанням невеликих безпілотників. У результаті загинули щонайменше 37 осіб і сотні отримали поранення.

Десятки відеозаписів атак безпілотників на цивільне населення розміщені на російських військових і провійськових Telegram-каналах. Проєкт CIR проаналізував і перевірив 90 з них у новому звіті. Переважна більшість атак була спрямована проти рухомих або нерухомих транспортних засобів.

Пристрої, що використовувалися, в тому числі дрони FPV, китайські безпілотники Mavic, а іноді і великі "Ланцети", націлені на вразливі, повсякденні місця: переповнені ринки, заправні станції, кафе, поштові відділення і центри гуманітарної допомоги.

Зараз ви читаєте новину «У російських дронах почалися збої після заміни південнокорейського двигуна на китайський». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути