
Нещодавно президент Росії Володимир Путін згадав про можливий меморандум, який у перспективі міг би стати основою для мирного договору щодо України.
Однак російська влада вже вигадала привід, аби зірвати потенційне підписання такого документа. Про це повідомляє пропагандистське російське ЗМІ.
У коментарі для ЗМІ директор правового департаменту МЗС РФ Максим Мусіхін повторив стару кремлівську тезу, заявивши, що для підписання угоди потрібна "нова влада" в Україні. На його думку, чинний спікер Верховної Ради не підходить для цієї ролі, а президента Володимира Зеленського в Росії вважають нібито нелегітимним.
"Важливим є те, чий підпис на документа, тому що зараз нинішній їхній керівник уже давно втратив навіть внутрішню легітимність, не те що зовнішню. Відповідно, можуть бути проблеми з дійсністю будь-якого договору, який підписується такою особою", - заявив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп утримався від санкцій проти РФ заради бізнесу з Путіним - NYT
Мусіхін наголосив, що з українського боку документ має підписати людина, яка "має мандат від народу", інакше це, за його словами, створить серйозні проблеми. При цьому він окремо підкреслив, що Зеленський не може бути таким підписантом.
"Треба, щоб український народ у вільному волевиявленні визначив свого нового керівника. Тоді буде легітимний підписант. А зараз ідеться про якісь внутрішні вимоги української конституції. За ідеєю, якщо формально дивитися, це в голови парламенту (у цьому випадку Руслана Стефанчука) якісь повноваження щодо підписання. Чи дозволять йому це робити всередині власної країни - велике питання", - сказав чиновник.
Крім того, він заявив, що меморандум, про який Путін говорив із Дональдом Трампом, потребує "нового підписанта", що зараз, на думку Мусіхіна, є "проблемою". Він також додав, що загалом у питанні врегулювання конфлікту доведеться обміркувати, хто підписуватиме відповідні документи від України.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров фактично підтвердив небажання Кремля погодитися на перемир'я з Україною. Лавров назвав заклики до негайного припинення вогню тактикою типу: "Оголосімо перемир'я, а далі подивимось".
На його думку, тривале перемир'я, якого домагається Україна за підтримки західних партнерів лише елемент ширшого процесу врегулювання, а не самостійне рішення.
Коментарі