субота, 27 червня 2026 21:10

Трамп розчарувався у Путіні - Axios

Трамп розчарувався у Путіні - Axios
Трамп змінив оцінку війни в Україні після саміту G7. Фото: The White House

Президент США Дональд Трамп розчарувався у російському диктаторі Володимирові Путіні та може відмовитися від так званих анкоріджських домовленостей щодо війни в Україні.

Під час саміту G7 Трамп визнав, що Україна успішно чинить опір російській агресії, а також висловив сумнів у здатності Росії досягти перемоги у війні. Про це з посиланням на двох посадовців, які були присутні на зустрічі лідерів "Великої сімки", пише Axios.

"Трамп скептично ставився до всього, що стосувалося Путіна, і говорив про тиск на Росію, але інші лідери не вірять, що він дійсно щось зробить у цьому напрямку", - сказав один зі співрозмовників видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пастка для Трампа: у що виливається істерика Кремля через новий курс Вашингтона

За інформацією журналістів, у межах так званих анкоріджських домовленостей Сполучені Штати погоджувалися з вимогою Москви щодо контролю Росії над українським Донбасом у разі укладення мирної угоди. Посилення українських ударів по території РФ, за даними джерел, змусило Трампа переглянути оцінку військового потенціалу Росії.

Водночас частина аналітиків сумнівається, що активізація українських ударів по російських об'єктах сприятиме просуванню мирних переговорів. На їхню думку, це може лише посилити переконання російського керівництва у необхідності продовжувати війну до спроби досягти військової перемоги.

Президент США Дональд Трамп похвалив президента України Володимира Зеленського: попри складні обставини, "тримається досить добре".

Зараз ми у моменті, коли Україна виграє війну, заявив заступник держсекретаря США Джеремі Левін.

Якщо Київ отримає від партнерів те, про що раніше домовлялися, Росія буде змушена обрати мир - відгукнувся Зеленський.

Зараз ви читаєте новину «Трамп розчарувався у Путіні - Axios». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути