
Берлін розглядає можливість закупівлі у США систем Typhon, які здатні запускати ракети Tomahawk великої дальності.
Про це під час візиту до Сполучених Штатів заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, передає ntv.
За словами міністра, ідеться про мобільні наземні установки, які можуть запускати різні типи керованих ракет на значну відстань.
Ракети Tomahawk, які можуть входити до складу комплексу, мають радіус дії, достатній для ураження об'єктів на території Росії, якщо їх розмістити у ФРН. Водночас очільник оборонного відомства Німеччини наголосив, що у разі придбання системи планується її використання виключно з метою стримування.
Пісторіус уточнив, що остаточного рішення ще не ухвалено. Наразі мова йде лише про попередню зацікавленість. Зі свого боку, Вашингтон поки що вивчає можливість реалізації поставок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Путіна відреагували на запит України на отримання Tomahawk
Система Typhon, також відома як Mid-Range Capability (MRC), адаптована для запуску ракет із наземної платформи. Її конструкція дозволяє транспортування на звичайних вантажівках, що робить комплекс мобільним і придатним до розгортання у різних регіонах.
Одна пускова установка Typhon має чотири контейнери для ракет. У них можуть розміщуватись, зокрема, крилаті ракети Tomahawk, призначені для ураження наземних цілей, а також ракети SM-6 великої дальності, здатні перехоплювати повітряні або балістичні загрози.
Залежність країн Європи від американських озброєнь зберігається і посилюється, особливо в галузі складних ракетних технологій. Це пов'язано зі значним скороченням європейських оборонних витрат після завершення Холодної війни, а також із повільним темпом розвитку власного військово-промислового комплексу.
У секретній частині плану перемоги президента Володимир Зеленський запропонував "пакет неядерного стримування".
Він попросив надати ракети Tomahawk, пише The New York Times.
У NYT кажуть, що Київ не надав Вашингтону переконливих доказів щодо використання зброї великої дальності.
"Список цілей у Росії значно перевищує кількість ракет, які Сполучені Штати чи будь-який інший союзник могли б поставити, не ставлячи під загрозу ракети, призначені для потенційних проблем на Близькому Сході та в Азії", - додали високопосадовці США.
Коментарі