
Зменшення фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також можливе його закриття можуть спричинити понад 14 млн додаткових смертей у світі до 2030 року.
Про це йдеться в дослідженні, опублікованому у медичному журналі The Lancet, яке цитує Reuters.
Адміністрація президента Дональда Трампа, яка почала роботу у січні, ініціювала різке урізання фінансування USAID та його міжнародних програм у межах політики скорочення витрат.
Експерти з розвитку та правозахисники попереджають про потенційно катастрофічні наслідки такого рішення. USAID традиційно відіграє ключову роль у покращенні глобального стану охорони здоров'я, зосереджуючи зусилля на підтримці країн з низьким і середнім рівнем доходу, насамперед в Африці.
Як зазначається у дослідженні, за останні два десятиліття програми, що фінансувалися агентством, допомогли врятувати понад 91 мільйон життів, у тому числі 30 мільйонів дітей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: USAID розриває угоду щодо внеску в енергетику України на $75 млн
Автори звіту попереджають: якщо глибокі скорочення бюджету USAID буде збережено або посилено, до кінця десятиліття кількість уникнених смертей може сягнути 14 млн, з них близько 4,5 млн - діти до 5 років.
США залишаються найбільшим донором міжнародної гуманітарної допомоги, забезпечуючи близько 38% внесків, зафіксованих ООН. У 2024 році уряд США виділив на зовнішню допомогу $61 мдрд, більша частина з яких спрямовувалася через USAID.
У звіті також зазначається, що без перегляду рішень про скорочення, ухвалених у першій половині 2025 року, світ зіткнеться з масштабною гуманітарною кризою.
У березні державний секретар США Марко Рубіо повідомив, що адміністрація Трампа скасувала понад 80% програм USAID за результатами шеститижневого перегляду. Приблизно тисяча проєктів, які залишилися, були передані під управління Держдепартаменту з обіцянкою більш ефективного адміністрування та координації з Конгресом.
Державний секретар Марко Рубіо оголосив, що США офіційно припиняють 83% програм Агентства з міжнародного розвитку (USAID).
Держсекретар додав, що після консультацій з Конгресом програми, що залишилися (близько 1 тис.), будуть керуватися Держдепом "для більш ефективного адміністрування".
Коментарі