Представники місцевої влади Польщі й Угорщини написали відкритого листа керівництву ЄС, щоб не позбавляли їх допомоги з фондів Євросоюзу. Влада в Варшаві та Будапешті заблокувала прийняття бюджету Європейського Союзу на 2021-2027 роки, бо Брюссель хоче узалежнити видатки з єдиної скарбниці від дотримання верховенства права в країнах Союзу.
Мер Варшави та колишній кандидат у президенти Польщі Рафал Тшасковський опублікував лист, у якому підписалися 275 представників місцевої влади Польщі й Угорщини. Листа адресували главі Єврокомісії Урсулі фон дер Ляйн. У разі вето щодо бюджету ЄС підписники просять створити Фонд відновлення та забезпечення підтримки, який, зокрема, охоплюватиме місцеві органи влади цих країн. Про це пише польське видання Wprost.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Угорщина поскаржилася на Україну до Ради ЄС
"Голос правлячої в Польщі партії ПіС - не є голосом усіх поляків. Голос прем'єра Угорщини Віктора Орбана – не є голосом усіх угорців. Безвідповідальні політики не мають перешкоджати мільйонам громадян брати участь у спільному відновленні ЄС після коронакризи", - йдеться в листі.
У ньому представники місцевих органів влади виступають проти політики своїх урядів: "Влада Угорщини і Польщі вкотре показала неповагу до базових цінностей ЄС, відкинувши механізм, згідно з яким виплата коштів Євросоюзу залежатиме від дотримання верховенства права. Вони заблокували наступний бюджет ЄС, включаючи надання необхідної допомоги для відновлення після кризи Covid-19".
Автори звинувачують польську й угорську владу в захисті політичної системи, заснованої на необмеженій владі, кумівстві та маніпуляції суспільством.
"Ми, представники місцевої влади Польщі й Угорщини, засуджуємо прем'єрів Орбана та Моравецкого. Представляючи мільйони угорців і поляків, висловлюємо підтримку захисту верховенства права і ретельному нагляду за фондами ЄС, щоб наші спільні фонди служили суспільному благу, а не антидемократичним і нечесним інтересам", - йдеться в листі.
Варшава – один із найбільших отримувачів із фондів ЄС. Гроші переважно йдуть на розвиток інфраструктури та різних проєктів у найменш розвинутих регіонах, аби менш розвинені країни Євросоюзу щороку ставали ближчими до розвиненіших. Із минулого бюджету 2014-2020 років Польща отримала майже €77 млрд допомоги. Угорщина – понад €21,5 млрд.
Неприйняття бюджету на наступні 7 років означає, що жодних нових програм ЄС не фінансуватиме, а тільки дофінансовуватиме діючі, які незабаром мають завершитися. Так, Варшава та Будапешт урізали суттєве дофінансування для своїх найменш розвинених регіонів і галузей, прагнучи залишити за собою право підпорядковувати верховенство права в своїх країнах політичним інтересам.
Коментарі