
Міністр фінансів США Скотт Бессент висловив сподівання, що угода між США та Україною щодо корисних копалин буде підписана найближчим часом.
"Ця угода вигідна для обох країн і є частиною мирного плану колишнього президента Дональда Трампа", - сказав він в інтерв'ю американському політику Такеру Карлсону.
Бессент зазначив, що угода створює економічне партнерство між США та Україною, що не обмежується лише фінансовими грантами, як це було раніше з програмою USAID.
"Ми чекаємо на українську технічну команду на початку наступного тижня, і сподіваємося, що зможемо підписати угоду і повернутися до взаємовигідного співробітництва", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переговори по копалинам: Україну представлятиме юридична компанія
Міністр фінансів підкреслив, що угода надасть можливість США та Україні працювати як рівні партнери, вкладаючи ресурси та технології в спільні проекти. Він також зазначив, що цей економічний підхід є альтернативою "хижим" китайським угодам, в яких країни не здатні повернути борги.
Однак, за словами Бессента, угода не подобається деяким особам, які отримують вигоду від нинішніх ресурсів, що є одним із основних бар'єрів у її підписанні. Він також висловив сподівання, що затримка з підписанням угоди є лише тимчасовою помилкою, а не системною проблемою.
Бессент додав, що угода має стати не лише економічним кроком для обох країн, а й сигналом для Росії про підтримку США України в економічному контексті. Він також підкреслив, що важливо не зосереджуватися на конкретних сумах допомоги, оскільки якщо угода виявиться успішною, то надання фінансування стане набагато вигіднішим для обох країн.
Міністр фінансів США зазначив, що за допомогою цієї угоди, а також підтримки США, український народ зможе мати краще майбутнє, незважаючи на труднощі, з якими країна стикається через клептократію.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що під час перемовин з США щодо угоди про корисні копалини Україна буде представлена юридичною компанією.
Вибір компанії наразі триває, й зазначив, що для цієї мети були обрані три ключові компанії, які погодились працювати на боці України
Коментарі
1