Пенсіонер, який контрабандою вивозив в Азію рідкісних європейських вугрів, забув, де заховав отримані гроші, бо в нього склероз.
67-річний Гілберт Кху виловив рідкісних тварин в Іспанії та перевіз на ферму на заході країни. А потім сховав під охолодженою рибою й вивіз в лондонський аеропорт Хітроу для імпорту в Азію. Про це пише Mirror.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо потрібен закон про внутрішню торгівлю і як це вплине на ціни - думка міністра
Ху позував на фото з золотими злитками. Нажив статки, відправляючи європейських вугрів, які перебувають під загрозою зникнення. Він надсилав їх у Малайзію й Гонконг, де ті є кулінарним делікатесом.
Контрабанду виявили 15 лютого 2017-го, коли прикордонники знайшли в контейнері майже 600 тис. вугрів. Половина на той час уже померли. Решту 290 тис. рибна інспекція відправила додому в Іспанію, де їх відпустили в дику природу.
Ху уникнув в'язниці, заявивши, що йому загрожує небезпека заразитися там Covid-19, коли розпочався суд торік у березні. Зараз лікарі діагностували в нього склероз. Він стверджує, що не може згадати, де сховав гроші з контрабанди.
На слуханнях у суді англійського Саутварка сказали, що Ху є власником авто, але жив в орендованій власності. Щодо його активів, то в суду мало даних.
Суд почув, що загальна вартість партії перехопленого експорту контрабандиста – понад $75 млн. Ху з англійського Парбері Райз заперечує свою провину. Він засуджений до двох років позбавлення волі умовно й 240 годин неоплачуваної роботи.
Вугор європейський - поширений у північній Атлантиці від Скандинавії до Марокко, у річках басейнів Середземного й Балтійського морів, уздовж берегів Європи від Чорного до Білого морів. В Україні живе в басейнах Дніпра, Шацьких озер і Дністра. Доволі цінна риба, бо має смачне й жирне м'ясо. Вид під загрозою зникнення. З 1970-х кількість вугрів у Європі зменшилася на майже 98%. Цьому сприяло перевиловлення риби, паразити, греблі ГЕС та інші технічні споруди.
Коментарі