
Державна рада Китаю схвалила будівництво ще 10 нових ядерних реакторів, підтвердивши, що атомна енергетика залишиться основним елементом стратегії переходу країни до екологічно чистих джерел енергії.
Про це інформує Bloomberg.
Це вже четвертий рік поспіль, коли Китай затверджує будівництво щонайменше 10 реакторів на рік. Наразі в країні триває зведення 30 реакторів - майже половини всіх, що будуються у світі. Очікується, що до кінця десятиліття Китай випередить США і стане найбільшим виробником ядерної енергії у світі.
Місцеве видання The Paper зазначає, що загальна вартість будівництва 10 нових реакторів складе близько 200 млрд юанів (приблизно $27 млрд США). Чотири реактори будуть встановлені компанією China General Nuclear Power Corp на об'єктах у Фанченгані та Тайшані. Решта компаній - China National Nuclear Corp, State Power Investment Corp та China Huaneng Group Co - отримали дозвіл на будівництво по два реактори кожна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російський супутник вийшов з ладу: його пов'язують із розробкою ядерної зброї
Згідно зі звітом Китайської ради з електроенергетики, до кінця 2025 року ядерна енергетична потужність країни досягне 65 гігават проти менш ніж 60 гігават минулого року. До 2040 року Китай планує збільшити ядерний парк до 200 гігават, що становитиме близько 10% загального виробництва електроенергії.
Важливим чинником успішної реалізації плану стане контроль за витратами. Вартість кожного нового реактора становитиме $2,7 млрд США - на рівні з останніми проєктами в США та Європі, де будівництво часто затримується і супроводжується перевитратами. Для прикладу, вартість двох реакторів на британському об'єкті Hinkley Point C оцінюється у $63,7 млрд США.
Китайські вчені повідомили про успішне випробування водневої неядерної бомби, розробленої Науково-дослідним інститутом Китайської державної суднобудівної корпорації.
Згідно з інформацією, бомба, яка важить 2 кг, створює вогняну кулю температурою понад 1000 градусів, що тримається більше 2 сек.- у 15 разів довше, ніж при вибуху тротилу.
Коментарі