вівторок, 23 червня 2026 12:53

Генпрокурор Угорщини може піти у відставку через справу "Ощадбанку"

Генпрокурор Угорщини може піти у відставку через справу "Ощадбанку"
Петер Мадяр заявив про можливий відхід генпрокурора з посади. Фото: jak.ppke.hu

Генеральний прокурор Угорщини Габор Балінт Надь може найближчим часом піти у відставку на тлі скандалу, пов'язаного із затриманням інкасаторів українського "Ощадбанку".

Прем'єр-міністр Угорщини Петер Мадяр заявив, що для звільнення генпрокурора не знадобиться жодних додаткових процедур. Він також припустив, що рішення може бути пов'язане зі справою щодо інкасаторів "Ощадбанку", повідомляє HVG.

"Може бути пов'язано", - сказав Мадяр, відповідаючи на запитання журналістів про можливий зв'язок відставки зі справою інкасаторів "Ощадбанку".

За словами прем'єра, генеральний прокурор, який був призначений ще за часів уряду колишнього прем'єр-міністра Віктора Орбана, невдовзі сам залишить посаду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ощадбанк призупинив ввезення готівкової валюти в Україну через ЄС

Резонансна справа стосується подій 5 березня 2026 року, коли угорські правоохоронці зупинили поблизу Будапешта два броньовані автомобілі "Ощадбанку". Транспортні засоби перевозили $40 млн, €35 млн та 9 кілограмів золота під час рейсу між австрійським Raiffeisen Bank та українським державним банком.

Під час операції семеро інкасаторів, які супроводжували вантаж, понад 28 годин перебували в кайданках.

Одного із затриманих, за наявною інформацією, двічі примусово ін'єктували невстановленими препаратами під час допитів. Після цього його стан погіршився, і чоловіка госпіталізували.

У ніч на 6 березня в Угорщині затримали два інкасаторських автомобілі державного Ощадбанку та сімох громадян України. У машинах державного банку були золото та мільйони валюти.

Уряд Угорщини опублікував фото грошей і золотих злитків, конфіскованих у працівників Ощадбанку, яких напередодні затримали на угорській території.

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто висловився на брифінгу ЗМІ про везення на територіюУгорщини великої суми грошей. Він вважає, що українські кошти з'явились на території Угорщини за підозрілих обставин, і наразі це стало проблемою національної безпеки країни.

Згідно з заявою Сіярто, виникають "законні питання" щодо коштів Ощадбанку:

- з якою метою були привезені ці гроші;

- кому вони призначалися в Угорщині.

12 березня влада Угорщини погодилася віддати Ощадбанку обидва арештовані інкасаторські авто.

Але вилучені гроші та золото, які ті перевозили, Будапешт не віддасть, повідомила "Європейська правда".

Уряд Угорщини доручив вести розслідування.

Зараз ви читаєте новину «Генпрокурор Угорщини може піти у відставку через справу "Ощадбанку"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути