
У Європейському Союзі відмовилися від ідеї включити до 17-го пакету санкцій заборону на імпорт російського скрапленого природного газу.
Причиною є опір деяких урядів і невизначеність щодо альтернативних джерел, пише агентство Reuters.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп не буде запроваджувати нові санкції проти РФ за удар по Сумах
За даними джерел, замість цього Єврокомісія хоче розробити нову дорожню карту, щоб покласти край залежності блоку від російських енергоносіїв до 2027 року. План має бути оголошений на початку травня, але подробиць поки що мало.
Очікується, що Комісія має запровадити 17-й пакет санкцій проти Росії до червня. Проте чиновники кажуть, що робота над заходами просувається повільно. Востаннє Єврокомісія обговорювала ідею заборони на імпорт російського СПГ з урядами країн ЄС у січні, коли завершувала роботу над своїм 16-м пакетом санкцій.
Президент США Дональд Трамп кілька разів заявляв, що хоче, аби ЄС купував більше американського газу. Чиновники ЄС розглядають російський скраплений газ як можливий інструмент переговорів, щоб переконати американську адміністрацію знизити тарифи. Однак Вашингтон досі чітко не окреслив свої вимоги.
У понеділок глава Єврокомісії з питань торгівлі Марош Шефчович зустрівся зі своїм американським колегою, щоб обговорити початок переговорів. Комісія заявила, що ця зустріч була частиною "попереднього обговорення".
Один з чиновників заявив, що Комісія не хоче ризикувати втратою російського СПГ через санкції і тим самим поступитися своєю переговорною силою.
Журналісти зазначають, що Єврокомісія та уряди ЄС також остерігаються створення нової залежності від США, третього за величиною постачальника газу до блоку після Росії та Норвегії.
Європейський Союз розглядає санкції проти Росії як потужний інструмент тиску, і їх послаблення можливе лише в разі досягнення стабільного миру між РФ та Україною. Про це заявив головний представник ЄС із санкцій Девід О'Салліван.
Наразі Брюссель працює над 17-м пакетом обмежень. Мета санкцій - послабити Кремль та посилити Україну. Позиція ЄС полягає в тому, що будь-який мир має бути укладений за повної згоди України.
Коментарі