Влада Японії оголосила про найбільше нарощування військового потенціалу з часів Другої світової війни.
Оскільки регіональна напруженість і вторгнення Росії в Україну розпалюють побоювання війни, країна розробила план вартістю $320 млрд, який передбачає закупівлю ракет, здатних завдати удару по Китаю, а також підготовку Японії до тривалого конфлікту, пише Reuters.
"Масштабний п'ятирічний план, який колись був немислимий для пацифістської Японії, зробить її третьою у світі країною за обсягом витрат на оборону після Сполучених Штатів Америки і Китаю", ‒ ідеться у повідомленні.
Прем'єр-міністр країни Фуміо Кісіда заявив, що нарощування сил є "відповіддю на різні виклики безпеці", з якими зіштовхнулася Японія. Його уряд занепокоєний тим, що РФ створила прецедент, який може заохотити Китай напасти на Тайвань, загрожуючи прилеглим японським островам, порушуючи постачання напівпровідників і потенційно перекриваючи морські шляхи, якими постачається нафта.
"Це задає новий курс для Японії. Якщо все буде виконано належним чином, самооборона країни стане реальною, ефективною силою світового рівня", ‒ сказав адмірал, який командував японським флотом у 2008 році Йодзі Кода.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія розмістила на Курилах ракетні комплекси
Уряд країни заявив, що також накопичуватиме запасні частини та інші боєприпаси, розширюватиме транспортні можливості та розвиватиме можливості кібервійни. Раніше у своїй післявоєнній конституції Японія відмовилася від права вести війну і від засобів для цього.
"Вторгнення Росії в Україну є серйозним порушенням законів, які забороняють застосування сили, і похитнуло основи міжнародного порядку. Стратегічний виклик з боку Китаю є найбільшим, з яким Японія будь-коли стикалася", ‒ йдеться в стратегічному документі.
Окремий документ стратегії національної безпеки Японії, який вказує на Китай, Росію та Північну Корею, обіцяє тісну співпрацю з США та іншими країнами-партнерами для стримування загроз встановленому міжнародному порядку.
У відповідь Пекін вже обвинуватив Японію в неправдивих заявах про військову діяльність Китаю в новій стратегії безпеки.
7 жовтня Верховна Рада ухвалила постанову про підтримку позиції Японії щодо її Північних територій, а саме – Курильських островів. Україна визнає, що ці території знаходяться під окупацією Росії.
У лютому директор департаменту МЗС Японії Хідекі Уяма заявив, що Росія окупувала Південні Курили. Пізніше РФ відмовилася від переговорів з Японією щодо мирної угоди.
Коментарі