Два тижні тому при університетах Вінниччини запрацювали підготовчі курси. За новими правилами Міністерства освіти, абітурієнт, який відвідував підготовчі курси, може отримати до 20 бонусних балів під час вступу до вузу.
У Вінниці найбільше студентів навчається на підготовчих курсах політехнічного та медичного університетів.
— Наші курси діють уже давно. Незважаючи на те, що певний час вони були непопулярними, нам удалося втриматися, — каже Олена Петрушенко, декан підготовчого відділення медичного університету. — Зараз готуємо вступників з української мови, біології та хімії. Курси починаються з вересня і тривають до квітня.
У політехнічний університет на підготовчі курси їздить найбільше випускників з інших областей. Навчають там за вузівськими програмами, дають домашні завдання. Щотижня пишуть контрольні.
14 листопада близько 10. 00 на курси до політеху приходить 17 людей.
— Програма складніша ніж у школі, — говорить 17-річний Андрій Музика із Тростянця. — Але за кілька занять вже бачу результат. Останню самостійну в школі написав на 11 балів, хоча до того мав лише 7–8. У селі нема кому готувати до вступу. Зазвичай до вчителів ходять, щоб підтягнути оцінку в атестаті.
Марина Смоглій, 16 років, з Ладижина з викладачем Маєю Віталіївною обговорює домашнє завдання. У неї не зійшлася відповідь.
— Тут потрібно було винести за дужки і скоротити знаменник, — пояснює викладач. Вказує на помилки.
Марина виправляється, розв'язує подібне рівняння самостійно.
— Чув, що до атестата даватимуть 20 балів, тому й прийшов сюди, — каже школяр Віталій Червоний з Вінниці. — На цей рік відмовилися від репетиторів, бо торік на додаткові заняття батьки потратили понад 6 тисяч гривень. Ходив на математику, хімію, англійську, українську. За урок платили 30 гривень, а результати погані. Через рік занять спробував здати тест з англійської по інтернету, але більшості завдань не виконав. Отримав лише 130 балів. Математику склав на 160. Мені ніхто більше шкільної програми не пояснював. Тут ідемо по підручниках для першокурсників.
— По закінченні курсів абітурієнти складатимуть іспит, — говорить Сергій Авдєєв, директор центру довузівської підготовки політехнічного університету. — За відмінну оцінку на іспиті отримають додатково 20 балів, добру — 17, задовільну — 14. Це є стимулом, аби абітурієнти не просто просиджували, а ще й чомусь вчилися. Випускники наших курсів практично всі вступають в університет і до п'ятого курсу отримують стипендію. Найважче вчитися тим, хто прийшов після слабкої школи з поганим знанням математики. Такі часто відсіюються після першої сесії.
Коментарі
1