У Вінниці почали створювати центри первинної медико-санітарної допомоги. Їх буде сім. В одній будівлі об'єднують поліклініку для дорослих і дітей.
13 грудня до поліклініки лікарні №1 на Хмельницькому шосе, 96 приєднали поліклініку для дітей №3, що була на вул. Космонавтів, 30.
— Подзвонила наша участкова, сказала щоб срочно пройшли обстеження, — розповідає 29-річна Марина Ланченко. 19 грудня вона прийшла на прийом у поліклініку на вул. Космонавтів із донькою 10-місячною Ольгою. — Бо поліклініка працює до 23 грудня, а де будуть лікарі з понеділка, ніхто не знає. У коридорах довжелезні черги. Така перестановка нікому не нравиться. Усі возмущаються: діти не мають бути рядом із бабою, яка кашляє.
Марина з донькою потрапляє до педіатра через 2,5 год.
— У нас проблеми з очима, треба до окуліста. А їх уже перевели на Хмельницьке шосе, — каже, виходячи з кабінету.
— Міський транспорт від Космонавтів не ходить, а маршрутки мамочок із колясками не беруть. Доведеться йти пішки. Там своя черга, знов стоятимемо.
У поліклініці на Хмельницькому шосе найбільша черга біля кабінету єдиного гастроентеролога. Зібралися до 20 людей.
Біля вікна реєстратури свариться Марія Філіпська, 73 роки:
— Чого я не можу до врача попасти? Записалася на сьогодні до кардіолога. Зробила кардіограму. Але він не схотів приймати. Каже, тільки з направленням від терапевта. Нащо мені той терапевт, як у мене серце хватає?
— Зараз безлад у лікарні, — говорить керівник новоствореного центру Тетяна Малик. Раніше очолювала дитячу поліклініку. — Коли об'єднання пройде, усе наладиться. Будуть чітко розписані кабінети, зрозуміло, куди йти. У нас первинна медицина, а значить тут прийматимуть лікарі сімейної практики. Вузькі спеціалісти для дорослих будуть у колишньому стаціонарі. Щоб уникнути черг під кабінетами, створили зошити запису до вузьких спеціалістів.
— По області перші центри медико-санітарної допомоги цього року запрацювали в містах Бар, Козятин, у Жмеринському і Муровано-Куриловецькому районах, — пояснює начальник обласного управління медицини 42-річна Лідія Діденко. — Багато організаційних питань, але все налаштовано на покращення медичного обслуговування. Загалом плануємо зробити в області 18 госпітальних округів. У кожному працюватиме багатопрофільна лікарня і заклади первинної допомоги, де обстежуватимуть терапевти, прийматимуть пологи, робитимуть нескладні хірургічні операції й реабілітуватимуть після хвороб.
"Уперше задумалася, щоб поміняти професію"
Депутати міської ради Ладижина не підтримали проекту реформування медицини.
— 10 років тому, коли створювали кабінети сімейної медицини, обіцяли платити по 5 тисяч. Навантаження збільшилося втричі, а зарплата — майже не змінилася. Зараз теж обіцяють багато платити, — каже ладижинський лікар Валентина Гуменна. Вона депутат міської ради. — Щодня на прийомі може бути по 40-50 людей — вислухати всіх просто неможливо. Щойно ось повернулася з семінару — хочуть сімейним лікарям передати ще й вагітних. Знаєте, оце вперше задумалася, щоб поміняти професію.
Коментарі