"Заставили поставити котла, — скаржиться 57-річна Віра Мисько з будинку на вул. Скалецького, 38А, Вінниці. — Напозичалися на нього. 12 тисяч — це ж не шутка. Он дитина боса, а ми котла купили, — гладить по голові 5-річного онука Богдана.
2007-го в будинку 118 квартир заселили за програмою молодіжного будівництва. Давали кредит на 30 років під малий відсоток.
— Тоді нас переконали поставити дахову котельню. Казали, це вигідно, — згадує Юрій Шуляк, 31 рік. — Її вартість увійшла в суму кредиту. Але в перший рік, поки котельня розкочегарилася, у квартирах було холодно. Дехто із сусідів почали ставити автономку. Яким чином це дозволили, невідомо.
Нині без автономного опалення залишилися 16 квартир.
— Я теж купив котел, тільки ще не поставив, — зауважує 34-річний Володимир Зінець. — У мене ж на днях шоста дитина народилася — син. Видно, прийдеться ставити. Не буде ж грудний младєнєц в холоді знаходитися. А в жеку нам так і сказали: "Не будемо включати котельню, бо дорого".
— Їм же потрібно заплатити аванс, більше мільйона гривень за газ, щоб цю котельню включити, — долучається до розмови Андрій Козловський, 32 роки. — Я з самого початку не довіряв цій системі. Знав, що так буде. Тому зразу поставив автономку. Тоді вона коштувала 18 тисяч. А нашу котельню треба комусь продати. Вона ж нова, їй тільки три роки.
Начальник приватного підприємства "Мешканець" (колишні жеки N18 та N16. — "ГПУ") 59-річний Юрій Табачишин запевняє, що ніхто не змушував установлювати автономне опалення:
— Якщо запускати котельню, тільки на обслуговування потрібно 4 тисячі щомісяця. Це значить, кожен платив би на місяць по 200 гривень. Плюс за газ окремо. А оплату за газ розраховували б уже не на всі квартири, а ті, що залишилися. 20 тисяч "кубів" у місяць по-любому треба випалити. Ніхто не погодиться такі гроші платити. Тим більше, за минулий опалювальний сезон мешканці будинку лишилися винні 16 тисяч гривень.
Нашу котельню треба комусь продати
На запуск котельні потрібно близько 50 тис. грн.
— Цим питанням займається міська рада. У цьому домі є бідні люди, що дійсно не мають за що купити того котла. То якраз і вирішують, як з ними бути. Можливо, поставлять їм конвектори, — додає Юрій Григорович.
— У міськвиконкомі обіцяли дати кредит на півроку, щоб ми купили автономки, — каже Володимир Зінець. — Але досі питання не вирішене Думаю, якби в жеку нам тарифи правильно считали, то власники багатокімнатних квартир не переходили б на автономне опалення. Уявіть, мені за 96 "квадратів" нараховували 650 гривень у місяць за тепло! Виходить, считали, як за централізоване. А в нас потєрь немає, КПД котельні видає 96 процентів. За що ж я плачу?
Начальник Головного управління житлово-комунального господарства Вінницької міської ради Василь Броварник повідомив, що будинок планують передати на баланс "Міськтеплокомуненерго"
Коментарі