"Цьогоріч відпочивали з чоловіком у Криму. Побували на заводі шампанських вин "Новий світ". Дегустували напої", — ділиться враженнями голова Бершадської райдержадміністрації Світлана Шульц, 42 роки.
Вона закінчила факультет виноробства Одеського сільгоспінституту. Під час навчання познайомилася з майбутнім чоловіком.
— Юрій закінчив два курси, а я тільки подала документи, — розповідає. — Як старосту його задіяли в роботі прийомної комісії. Він зацікавився моїми документами, бо ми з сусідніх районів: він — із Тульчина, а я з Бершаді. На факультет виноробства конкурс був чотири людини на місце. Брали переважно хлопців, але я вступила. У вересні Юра прийшов знайомитися. Коли я закінчувала третій курс, а він п"ятий — одружилися.
Чоловік Світлани — 47-річний Юрій працює директором Бершадської філії товариства "Зернопродукт". Подружжя робить удома вино.
— У Бершаді маємо невелике обійстя — шість соток. Але в нас ростуть найкращі районовані сорти винограду: "Молдова", "Лідія", "Ізабелла". Щороку робимо з нього літрів 20–30 натурального вина. Я п"ю тільки сухі вина.
Ходили чутки, що я кілерша
Світлана Шульц три роки тому здивувала область тим, що на творчому звіті району грала на бандурі.
— Коли складали репертуар, запропонувала виступ бандуристів, — пригадує. Жінка закінчила музичну школу по класу бандури. — Студенткою Одеського сільгоспінституту я у складі тріо бандуристок захищала честь вузу на різних рівнях. У 1980-х для Одеси то було фурором. Наші виступи проходили на ура.
За сприяння Світлани Леонідівни у місцевій музичній школі ввели ставку викладача по класу бандури. Планують докупити ще кілька інструментів.
Світлана Шульц — прихильниця здорового і раціонального харчування. Має чимало фірмових страв.
— Моїми ексклюзивами є слойоні трубочки з грибами, фарширована риба, тушкований кролик з ізюмом і курка з курагою. Випічка завжди в мене шикарна виходить. Колись у столиці київський торт купували через знайомих, а я сама його пекла. Із безе, горіхами. Це улюблені ласощі молодшого сина. Чоловікові смакує мій торт "П"яна вишня", старшому сину — "Мурашник", а я люблю "Пташине молоко". А найбільш ходовий у родині — банановий рулет.
Для нього збиває шість яєчних білків зі склянкою цукру до крутої піни. Потім по одному додає жовтки і трохи більше півсклянки борошна. Усе легенько перемішує і пече бісквіт. Корж змащує масляним кремом, кладе всередину банан і загортає рулетом. Зверху рулет змащує кремом і посипає кокосовою стружкою чи горіхами. У крем можна додати какао, тертий шоколад, родзинки, вишні.
Проте останнім часом жінка надає перевагу овочевим стравам. Світлана Шульц випробувала на собі безліч дієт. Підтримувати гарну фізичну форму їй допомагає гімнастика. Жінка майже сідає на шпагат.
— У школі я не надто любила фізкультуру. Може, тому, що звикла лідирувати. А у спорті ніколи не була першою. Мені подобалися лижі та стрільба. Я досі люблю ходити до тиру. Попадаю в "десятку" без особливих зусиль. У Бершаді навіть ходили чутки, що я — кілерша.
Коментарі