Вушну раковину реконструювали в київській клініці "Оберіг" 9-річній Амінаті ДУМБАЇ з Миколаєва. Мала недорозвинену ліву вушну раковину. Подібні операції в Україні — рідкість.
Уперше оперували за японським методом "Нагата".
— У пацієнтки взяли хрящові сегменти із кількох ребер. З них вирізали нове вушко, скріпили швами. Конструкцію занурили під шкіру, — говорить пластичний хірург Дмитро Слоссер, 51 рік. — Коли шкіра на вусі приживеться, його потрібно буде відкрити. Тоді дитина зможе у майбутньому носити окуляри чи слухати музику в навушниках.
Операція тривала майже 9 год. Її транслювали в додатку "Зум" для лікарів з Ізраїлю та Казахстану. Нині пацієнтка почувається добре. Вухо прижилося.
Досі українських дітей із подібними патологіями лікували переважно за кордоном. В Ізраїлі втручання коштувало б $25 тис., у США — $50 тис. В Україні операцію провели безкоштовно. Батьки сплатили за госпіталізацію, ліки і наркоз — майже 40 тис. грн.
— У світі до 100 хірургів, які виконують таке втручання. За статистикою, в одного з 10 тисяч малюків відсутня вушна раковина, — додає Слоссер.
Коментарі