Сьогодні православні та греко-католики відзначають свято Покрову Пресвятої Богородиці. У народі його ще називають третьою Пречистою.
За легендою, в Х ст, коли столицю Візантії — Константинополь штурмували турки, городяни просили захисту в Божої Матері в одному з храмів. Богородиця з"явилася перед людьми і розгорнула над ними білу хустку, молячись за спасіння міста. Завойовники відступили, а християни на згадку про диво започаткували свято Покрови.
Після Покрови й до початку Пилипівського посту, 28 листопада, українці традиційно справляли весілля. Якщо доти дівчину не посватали, то вона чекала наступного року. Тому незаміжні й просили в Богородиці: "Покрово, Покрівонько, покрий мою голівоньку. Хоч тряпкою, хоч онучею — най ся дівкою не мучу".
На Покрову спостерігали за погодою. Якщо з півдня дме низовий вітер — зима буде теплою, якщо з півночі — холодною, із заходу — сніжною. Якщо листя з вишень не опало — зима буде теплою. А якщо до цього часу не випав сніг — не буде його і в листопаді.
До третьої Пречистої завершували всі роботи на полях. У Карпатах поверталися всі отари з полонин, чумаки завершували останню подорож. Козаки вважали Богородицю своєю покровителькою. Тому цього дня відзначають День українського козацтва.
Коментарі