Ексклюзиви
четвер, 11 березня 2021 05:10

Щодня маємо щеплювати 100 тисяч людей

— Не влаштовують темпи вакцинації. Ставив завдання вийти на інші показники, — говорить міністр охорони здоров'я Максим СТЕПАНОВ, 45 років.

Із 24 лютого по 10 березня в Україні від коронавірусу щепили 23 480 осіб. Індійську вакцину "Ковішелд" мобільні бригади уводять медикам, які лікують хворих на ковід, військовим на фронті, персоналу й мешканцям закладів для літніх людей.

— Мали вже щеплювати 10 тисяч осіб на добу і збільшувати кількість. Натомість вакцинуємо трохи більше трьох тисяч, — додає Степанов. — Вирішив втрутитися в ситуацію. Провів нараду з головами обласних адміністрацій, керівництвом Офіса президента, директорами департаментів охорони здоров'я, які координують вакцинацію в містах.

До кінця року хочуть вакцинувати майже 30 млн громадян.

— Для цього потрібно вийти на рівень щеп­лення у 100 тисяч осіб щодня, — каже голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки і оборони Сергій Комісаренко, 77 років. — В іншому випадку матимемо погані наслідки. Бо вірус постійно мутує. Поширюються менш чутливі до існуючих препаратів штами.

9 березня Міністерство охорони здоров'я схвалило для використання китайську вакцину "Сіновак". Перші 700 тис. доз в Україну повинна доставити фармацевтична компанія "Лекхім" до 15 березня. До кінця травня надійде друга партія — 1,2 млн доз. Вартість однієї вакцини — 504 грн. Її ефективність 83,5%, заявляє виробник.

Раніше МОЗ зареєструвало американський препарат "Пфайзер" і "Ковішелд", що виготовляють за ліцензією шведсько-британської компанії "Астразенека". До кінця другого кварталу маємо отримати близько 4 млн доз індійської вакцини.

Повільна вакцинація спричинена обманом влади, говорить колишній керівник Центру громадського здоров'я Володимир Курпіта, 51 рік:

— Міністр охорони здоров'я постійно бреше. Востаннє це робив з трибуни Верховної Ради, запевняючи, що щеплення почнеться вчасно. Поганий менеджмент і неорганізована робота.

"Ковішелд" не гірша за інші вакцини, що можемо отримати.

— Усі дозволені препарати — однаково ефективні для попередження важкого перебігу хвороби, — продовжує Курпіта. — Щодо легкого перебігу, то ситуація з коронавірусом динамічно змінюється. Тому неясно, яка з вакцин буде ефективніша.

Завезення нових препаратів не полегшить людям доступ до вакцинації.

— Все впирається в організацію роботи. Вакцинальні бригади будуть ті ж самі. Вони не їздитимуть із кількома ящиками різних препаратів, — каже Володимир Іванович. — Усі країни ділять на регіони: в певних одну вакцину використовують, в інших — другу. Це дозволяє уникнути технічних помилок при щепленні.

Через повільну вакцинацію можемо втратити безвізовий режим з країнами Євросоюзу, додає експерт:

— Ймовірно проживемо ще кілька років з періодичними посиленнями і послабленнями обмежувальних заходів. Скільки карантин триватиме, залежить від того, наскільки швидко населення мотивують до щеплення.

Записатися на безкоштовну вакцинацію можна зателефонувавши на гарячу лінію Міністерства охорони здоров'я, в мобільному додатку "Дія" або через однойменний сайт.

Станом на 9 березня в чергу стали майже 190 тис. людей.

Мутований вірус вражає нирки й печінку

В Україні зростає кількість інфікованих. За перший тиждень березня виявили на 10 тис. більше хворих, ніж за останні сім днів лютого.

Почалася третя хвиля пандемії, кажуть у Міністерстві охорони здоров'я.

— Встановлена британська мутація ковіду (новий штам вірусу виявили в Івано-Франківській області спеціалісти інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Лева Громашевського. — ГПУ), — говорить головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, 40 років. — Учені досліджують, чи є в країні південноафриканський різновид хвороби. Мутовані штами мають короткий інкубаційний період — один-три дні, втричі заразніші, відзначаються вищою смертністю. Вражають нирки, печінку, центральну нервову систему.

На ранок 10 березня в червоній зоні перебували Чернівецька, Івано-Франківська та Житомирська області. Решта — в помаранчевій або жовтій зонах.

— Заповненість лікарень понаднормова, — каже мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, 41 рік. — Можливості міста практично вичерпані. Просимо обласну адміністрацію виділити для хворих ще один поверх кардіоцентру.

Зростає кількість пацієнтів на Закарпатті.

— Щодня помирають 12 людей. Збільшилася кількість інфікованих серед дітей, — говорить головний лікар обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк. — Багато хворих 35–40 років.

Зараз ви читаєте новину «Щодня маємо щеплювати 100 тисяч людей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути