До 2014 року в Україні субсидії отримували 1,3 млн домогосподарств. За минулий опалювальний період пільги оформили 6,9 млн. На листопад 2018-го субсидію виплачували близько 5 млн сімей, за даними Міністерства соцполітики.
Протягом цього року правила оформлення субсидій змінювали двічі — 1 травня та 1 жовтня.
— Раніше для призначення пільги враховували винятково офіційні доходи сімей. Сьогодні — майновий стан. Це покупки на суму понад 50 тисяч гривень, наявність машини віком менш як п'ять років, розмір житла. З 1 жовтня субсидію можуть отримати ті родини, опалювальна площа житла яких не перевищує 120 "квадратів" для квартири та 200 — для будинку. При призначенні пільг не враховують аліменти на дітей та дотації на велику рогату худобу. Бо це цільові кошти, — говорить 33-річний Віталій Музиченко, керівник директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Міністерства соцполітики.
Із 1 січня 2019 року субсидії планують виплачувати у грошовій формі. Зараз гроші перераховують постачальникам послуг. З 1 січня кошти отримають сім'ї, які звернулися по субсидію вперше. З 1 травня — ті, що користуються пільгою роками. Зокрема, оформляють допомогу і на літо. Решті домогосподарств гроші виплачуватимуть із 1 жовтня.
— В Україні забагато людей отримують субсидії. Тому монетизацію розділили на три етапи. Держава не зможе одночасно виплатити гроші такій кількості пільговиків, — каже 68-річний Олександр Сергієнко, директор дослідницького центру "Інститут міста".
Коментарі