четвер, 09 липня 2009 07:36

Поляки погодилися приймати українські страховки

Із минулої середи почала діяти угода про малий прикордонний рух між Україною й Польщею. Українцям, які живуть у 30-кілометровій прикордонній зоні, для поїздки в сусідню державу не потрібна віза. Лише закордонний паспорт, довідка про реєстрацію у цій зоні й страховка. У Польщі ці громадяни можуть їхати не далі, як за 30 км.

Тамтешні жителі кинулися у візовий відділ Генерального консульства Польщі у Львові по дозволи для перетину кордону. Виявилося, що страхові поліси, необхідні для виготовлення документів, приймають лише від польської компанії "ПЗУ-Україна".

— Я, як завжди, зробила страховку української компанії, заплатила 30 гривень, — розповідає жителька прикордонного міста Рава-Руська Жовківського району Львівщини Оксана Савчук, 33 роки, в черзі під консульством. Вона третій рік возить товар до Польщі. — Не знала, що тут нові правила. Тепер мушу робити другий поліс і знову платити. Може, для когось 30 гривень і невелика сума, але ж я їх не на дорозі знайшла. Та ще й чергу до тої "ПЗУ" треба вистояти, бо всі кинулися. І чого це наші гроші мають йти на польську компанію? Зробили нам поблажку ті поляки, а тепер свої права качають.

У польському консульстві та у страховій компанії "ПЗУ" коментувати ситуацію відмовилися.

— П"ятеро українських страховиків звернулися до Львівської обласної адміністрації, щоб розібралася в ситуації, — говорить 32-літній Роман Дунаєвський із компанії "Граве-Україна". — Це грубе порушення антимонопольного законодавства. Надавати страхові поліси для поїздок за кордон акредитовані понад 80 компаній.

Через паніку, яку зчинили страховики, 3 липня у візовому відділі консульства повідомили, що приймають і українські страхові поліси.

Зараз ви читаєте новину «Поляки погодилися приймати українські страховки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути