— У моєму домі "Київенерго" агітувало переходити на двозонні лічильники. Казали, будемо менше платити за електрику. Повірила. Але за перші два тижні майже нічого не зекономила, — каже киянка Аліна Соколенко, 45 років. Мешкає в однокімнатній квартирі на Виноградарі. У грудні 2015-го тут встановили двозонний лічильник електроенергії. Відтоді намагалася заощадити на електриці.
За минулі два роки двозонні лічильники встановили 72 тис. киян. З ними можна вдвічі менше платити за електрику, використану вночі. Вдень — тариф такий самий, як для звичайних.
— На такий лічильник звернула увагу, коли у вересні зросли тарифи. Замовила встановлення в листопаді. Налаштування чекала 45 днів. Повноцінно почав працювати наприкінці року. Нічого не платила, бо встановлення було безкоштовним для нашого будинку, — розповідає Аліна Валеріївна. — Вирішила провести експеримент. Більшість домашніх справ робила вночі: прала, готувала їжу на електроплиті і в мультиварці. В інтернеті сиділа тільки через телефон. Єдине, що не пилососила, аби не будити сусідів. Зранку йшла на роботу. Живу сама, вдень електрикою ніхто не користувався.
— За два тижні перевірила показники. Ночами не спала, а зекономила лише 10 гривень. Зазвичай плачу на місяць за електрику 100–120 гривень. Розчарована, бо виходить — не було сенсу міняти лічильник.
— Двозонні лічильники треба ставити в приватних будинках або на дачах. Тоді буде економія, — говорить 56-річний Володимир Гуцул із Києва. Має дачу на Осокорках. — Прилад установив собі в домі 2013 року. Тоді "Київенерго" безкоштовно замінювало лічильники у приватних будинках. Взимку на дачі рідко буваю. Тому поставив там реостат (регулює силу струму в електромережі. — "ГПУ"), термодатчики. Температура всередині постійно плюс 7 градусів. За грудень сплатив лише 180 гривень за електрику. За газ нічого не плачу, бо дім опалюється електрокотлом.
Є сусіди, які взимку живуть на дачі. Завдяки двозонним лічильникам платять за електрику лише 600 гривень. У цю суму входить і опалення, бо теж мають електрокотли.
У київській квартирі чоловік лишив звичайний лічильник.
— Уночі нічим, крім холодильника, не користуюся, — каже. — Крім того, якщо немає акції з безкоштовного підключення — встановлення лічильника коштує 2–2,5 тисячі гривень.
Двозонний лічильник вигідний, якщо користуватися електроприладами вночі, кажуть у комунальному підприємстві "Київенерго".
— Особливо це стосується приладів великої потужності: кондиціонерів, бойлерів, тепловентиляторів, електроопалення. Мінімальна вартість лічильника — 1200 гривень. Ще 310 коштує налаштування, — кажуть у підприємстві. — Для встановлення двозонного лічильника достатньо звернутися у наш контакт-центр. З собою мати паспорт, ідентифікаційний номер, документи на квартиру і платіжки за останні роки. Все це потрібно для укладення нового договору про постачання електроенергії.
Екран замерзає в морози
— Завдяки двозонному лічильнику платитимете вдвічі менше за електрику з одинадцятої вечора до сьомої ранку, — говорить інженер 41-річний Олександр Степура. — Лічильник вигідний тим, хто споживає понад 500 кВт електроенергії.
— Двозонні лічильники точніші за звичайні. Старі могли не фіксувати лампочку у 20 Ват, а ці її не пропустять. Серед мінусів — екран, який може замерзнути при 20 градусах морозу. Тоді з нього неможливо зняти показники. Тому лічильники краще встановлювати в приміщенні. Чутливі й до магнітів. Якщо їх підносити — або збережуть наявні показники, або накрутять зайвого.
Тризонні лічильники Олександр Степура радить ставити на підприємствах, які працюють вночі.
— У нічні години такий лічильник зменшить плату за електрику на 60 відсотків. Але є незручні для людей пікові години — з 8.00 до 11.00 і з 20.00 до 22.00. Тоді вартість електрики зростає у півтора раза, — каже Степура.
Коментарі