Подружжя Мартинових живе у Вінниці. 28-річний Бароній та його дружина Людмила — роми. Торік у них народилися близнята. Хлопчиків вирішили назвати Князем та Буржуєм. На Вінниччині вперше зареєстрували такі імена.
У понеділок у місцевому ресторані "Південний Буг" батьки святкували перший день народження дітей. Зібралося понад 50 осіб. Прийшов і циганський барон області Петро Огли, 48 років.
— За нашими традиціями дітям дають імена-прізвиська, — розповідає він. — Однак у свідоцтво про народження вписуємо ті імена, якими охрестили.
До святкування барон не знав, що близнюків зареєстрували як Буржуя та Князя.
— Уявіть, коли вчителька викликає до дошки, приміром, мою доньку Хозяюшку або сина Принца, — не приховує незадоволення Петро Огли. — Це для нас такі імена норма, а для інших — непонятка. Із них же в школі діти можуть сміятися.
Батько хлопчиків не дуже засмучується через слова барона. Каже, в церкві священик охрестив Буржуя Костянтином, а Князя — Мойсеєм. Так їх можуть називати будь-де. А паспорт не обов"язково показувати під час знайомства.
— Не забуду очі дівчат, які реєстрували синів. Хотіли спочатку заперечити. Та я ж знаю, що вони не мають права мені відмовляти, — сміється він.
У родині Мартинових є ще старша донька, їй 3 роки. Коли народилася, прадід Осман назвав дівчинку Матушкою. Однак у свідоцтво їй вписали ім"я Марія.
За традицією імена дітям у сім"ях ромів дає найстарший чоловік. Так було і цього разу. Князя та Буржуя називав 87-річний дідусь Ісмаїл.
На перший день народження близнюкам подарували золоті печатки з вигравіруваними іменами.
Зникають традиційні імена
Протягом минулого року в Україні дівчаток найчастіше називали: Софія, Дарина, Христина, Марія, Катерина та Анастасія. Хлопчиків — Вадим, Роман, Гліб, Максим, Богдан і Тарас. Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, 50 років.
Серед рідкісних імен для дівчат торік були популярні такі: Злата, Єсенія, Сабіна, Сабрина, Ніколь, Ліана, Лія. А хлопчиків називали: Герман, Ерік, Еміль, Рувим та Ренат.
Практично зникли модні у 80-х роках Анжела та Жанна. Усе рідше називають традиційними іменами: Галина, Ніна, Людмила, Григорій, Анатолій, Петро. На честь політиків немовлят майже не називали.
Натомість почали вигадувати незвичні імена. Так, 2006 року на Закарпатті з"явилися Лимон, Принцеса та Черешня. У Полтавській та Дніпропетровській областях зареєстрували Золушок. Атлантида народилася на Івано-Франківщині, Мадагаскар та Сервер — на Запоріжжі, а Таймер — у Луганській області. На Донеччині одна сім"я назвала сина Космосом.
Коментарі